Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak byla ta deska zapojena?:)

Zdravim,
koupil jsem dneska novy chladic cpu...abych ho mohl nainstalovat, musel jsem vytahnout desku...tzn vytahnout vsechny kable v ni zapojene....samozrejme kabliky hlavne vpravo dole se mi po vytahnuti "rozpadly "v ruce...takze nevim, jak byly zapojeny....ani podle manualu to neslo zapojit....Mam desku GA-M61P-S3 rev. 1.0 od Gigabyte. Nemuye nekdo prosim nafotit, jak ma ti kabliky yapojene? jsem uz z toho bezradny:(

PS: po zapnuti se vetracky toci...to je ale vsechno. PS2: Pri instalaci procesoru jsem si vsiml, ze par pinu je zkrivenych...je to moc velky problem?:(

To jako chces rict, ze's mel CPU v socketu nakrivo s ohnutymi piny ::)? A ptas se proc to nejede??? Zkus piny narovnat (jde to blbe, ale jde) a pokud ti nektery uleti, modli se, aby to byl jeden ze stovek napajecich. Kristova noho - tys to tam asi narval pres zamek (orientacni klic), co? Hruza jen pomyslet...

Dokial nevyriesis to, ze ten PC nefunguje, tak vobec nemusis riesit zapojenie nejakych kablikov na kejs.

Tak si najprv pozri ze ci si do dosky zapojil dodatocny napajaci konektor ATX12V zo zdroja, ze ci dobre sedia RAM, ci so dostatocne dotlacil grafiku do slotu, ci tam nemas skrat na kejs niekde, alebo skrutku padnutu na doske.

A vysvetli mi ako mohol byt nejaky pin skrivney v patici. Skriveny pin fakt do patice strcit nejde. Fyzikalne nemozne. Ani vybrat z patice skriveny nejde. Odomkol si vobec paticu ked si ten CPU vyberal? Naco si prosimta vobec vyberal CPU z patice ???

dodatecny napajeci konektor zapojen, ramky sedi (nehybal jsem s nimi), grafika sedi, na kejsu nic nevidim a skrutku na desce taky ne.
Ja fakt nevim...to by ses divil co vsechno jde nekam strcit akorat to tam moc nesedi...ted zrovna nemluvim o sobe.
Potreboval jsem vymenit chladic, tak jsem ho uvolnil a s nim samozrejme cpu - bylo to k sobe prilepene jak sekundakem.
Vsiml jsem si i takove zdanlive bezvyznamne veci...jeste pred "havarii" komp par vterin po stisknuti POWER pipl. Ted prave nepipne. Navic na grafice (HD 4850) vzdycky probliklo takove cervene svetylko - ted sviti porad.

Vsimas si zbytocne blbosti. Jasne ze nepipne, ked to ani nenabehne, resp. moznio ani nemas zapojeny speaker.
Si to CPU tym nasilnym vytrhnutim z patice mohol posrat. Nemalo by sa, ale ktovie jak si to vytrhol. Alebo moze byt odpalenych milion inych veci, ked si s tym manipuloval napr. na koberci (el.statika).

V prvom rade poodpajaj z dosky vsetko okrem CPU, RAM, grafiky. Nabehne? Pripoj speaker (na tie piny podla navodu k doske), pipa PC? Odpoj aj grafiku aj RAM. Pipa? Ked hej tak CPU je OK. Ked nie tak to vyber na stol aby sa vylucili nejake skraty, skontrolovat ze si zastrcil spravne konektory od zdroja, vybrat CPU a skontrolovat ze si ho osadil spravne, skontrolovat vsetky piny ci nejaky nie je ulomeny atd. Skusit ine CPU.
V zufalstve by som skusil preistotu aj clear CMOS.

Diky za rady...mam doma uz nove cpu (AMD X2 5600+) a uz je vsechno v poradku....nevedel jsem, ze to bude tak prilepne - ta finta s tim ohranim me opravdu nenapadla. Samozrejme sem packu oklopil a vsechno korektne nainstaloval. Doufam, ze uz to bude vsechno v pohode...
Myslim, ze tema muzeme zamknout - vyreseno