Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítačová poradna

Dobrý den,
mám zvláštní problém, se kterým si neumím poradit, jsem zelenáč a důchodce. Mám legální XP Home, problém je ale v tom, že jsem omylem při vypínání PC zmáčkl reset, co horší, dole na věži. Teď mám problém s naskakováním toho XP Home, jelikož on ten počítač mi nejdřív napíše, že PC neumí načíst kvůli čemusi ten program, já naňho kliknu jako OK a on mi to načte znovu ale dost rychle (za cca 3 min.), jenže musím pokaždé znovu nastavit domovskou stránku, atak pod., je tam jen koš, Mozilla, a Tento počítač, jinak dole na liště mi normálně běží antivirový program. Jak s tím naložit?
Předem děkuji za odpověď.

dole na věži se myslí natvrdo vypnout v bedně?

že PC neumí načíst kvůli čemusi ten program,

Co přesně to píše?

Chtělo by to konkrétněji napsat co zlobí. Nenajede celá plocha? Mozilla neudrží nastavení?

on ten počítač mi nejdřív napíše, že PC neumí načíst kvůli čemusi ten program, já naňho kliknu jako OK a on mi to načte znovu ale dost rychle

Můžete naznačit, co přesně ten počítač píše a kam poté kliknete?

nůo to je právě ten problém, já bych musel znovu vypnout PC a zase zapnout. Vzpomínám si tak zběžně, že mi tam napíšou cosi o tom, že on neumí přečíst jakýsi program, já potom napíšu přesnější odkaz, já na to kliknu jako OK, a on sám naběhne ten XP Home, nap ploše je jen Mozilla, Tento počítač, Adobe a Koš,dokumenty v poho, jinak na spodní liště normálně běží antivirový program, i to nastavení mého IP na internet tam je v poho zapsaný. Ale pokaždé musím znovu napsat domovskou stránku Seznam, nakliknout e-mail a td.

tak jsem to vypnul a zase zapnu. Po zapnutí nejdřív naskočil o malé okno, kde bylo napsáno zhruba toto (mám na to jen 30 sekund) - vstupně-výstupní operace se nezdařila, jeden ze souborů nemůže načíst a nemůže nalézt místní profil. Já na to kliknu jako OK a naskočí okno kde je napsáno! Konfigurování indiv. nastavení uživatele a nabíhá XP Home, se vším, ale musím znovu naštelovat akorát domovskou stránku seznam a e-mail, jinak antivirový program běží, i firewall atd, IP na net taky.

Problem je s profilem.
Zkusil jsi spustit kontrlu disku? Tento pocitac / Prava mys na disku C: / Vlastnosti / Nastroje / Kontrola chyb
Rekne, ze za chodu to nemuze provest, jestli ma kontrolu spustit pri startu. Rekni Ano, a restartuj.
Pokud to nepomuze, vytvor si noveho uzivatele a toho stareho smaz.

Já bych řekl, že je poškozený profil.
Zkuste použít obnovení systému (start/programy/příslušenství/systémové nástroje) a obnovit na dobu, než se stala tahle lapálie.

Eventuelně lze vytvořit nový profil a své věci si přenést ze starého cs