Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde v registroch je zapisana pevna ip (xp)

Zakaznik ma novu dosku so starym windowsom (xp). Mal pevnu ip adresu, ktoru vsak nemoze teraz nakonfigurovat novej sietovke, pretoze okna si stale pamataju staru ip. Viem, ze ip adresa sa vyskytuje v registroch tusim vo viacerych vetvach, ale ktora je ta prava a ktoru vymazat?
Je mozne ho znavigovat tak, ze vyhlada v registroch vsetky vetvy kde je zapisana dana ip, ale zaujima ma to len tak z principu, ktora vetva je ta "hlavna".

Parametry síťového připojení jsou ve větvi

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\

Konkrétně např.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\{4CF971DD-E320-4B39-A06E-38DA843C1AF5}\Parameters\Tcpip

To hausnumero se liší pro každé připojení...

okna si stale pamataju staru ip

??? nerozumiem, co nefunguje?
Pre kazdy sietovy adapter sa predsa nastavuje IP osobitne. Staru IP by si tam vobec nemal vidiet, ked mas novu sietovku.

P.S. aha asi chapem, skus si dat v spravcovi zariadeni v menu zobrazit skryte zariadenia, a tu staru sietovku deletni. Skus to iste v nudzovom rezime.

Ked to neukaze vsetky skryte zariadenia tak skus to co uz bolo v linku od jirka44 nizsie, 269155
1. Click Start, click Run, type cmd.exe, and then press ENTER.
2. Type set devmgr_show_nonpresent_devices=1, and then press ENTER.
3. Type Start DEVMGMT.MSC, and then press ENTER.
4. Click View, and then click Show Hidden Devices.
5. Expand the Network Adapters tree.
6. Right-click the dimmed network adapter, and then click Uninstall.

Pokiaľ tomu rozumiem správne, jedná sa o situáciu, že Windows hodí hlášku že daná adresa je už priradená inému sieťovému adaptéru?

Toto sa mi stáva bežne, keď zapojím wifi adaptér do iného USB než bolo predtým. Vždy som to ignoroval a napriek upozorneniu som potvrdil priradenie IP aktuálnemu adaptéru.
Fungujem bez problémov. Aj keď uznávam že vyhubiť tie nepoužívané by bolo možno korektnejšie.