Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NOD32-končí licence-jak dlouho ještě trvá ochrana?

Mám legálně antivirus NOD32 a včera mi skončila platnost licence.Zatím jsem ji neprodloužil...Chtěl bych se zeptat,zda ještě bude fungovat ochrana počítače? Ale vypadá to,že aktualizace už ne...Kolega má AVG,tomu taky skončila platnost licence,ale ještě mu to bude 60 dní fungovat včetně aktualizací.Je to stejné u NOD32 nebo zde ty aktualizace už nefungují? A pokud ne,je možnost je stáhnout třeba ručně z jejich serveru? Díky

Takže jestli tomu dobře rozumím,tak AVG ještě poskytuje ochranu včetně aktualizací dalších 60 dní po skončení licence,ale NOD32 už ne...To se mi od něho nezdá moc seriozní..Nebo mě napadá jedině si nainstalovat tu jejich zkušební verzi na 30 dní a to by snad mělo fungovat (když nejdříve tuto odinstaluji).

A proc se ti ti nezda seriozni? Vzdyt jsi si zaplatil jen jeden rok...
Kdyby jsi pronajal byt na 1 rok, nechal by jsi tam prebyvat lidi po skonceni najmu? Pokud ano, mas moji uctu. ;-)

S tou odinstalaci nevim - zalezi jestli nenajde nejake zapisy v registrech po predchozi verzi atd. Tech 30 dni je trial - pro vyzkouseni produktu a jeho pripadnou naslednou koupi... Asi to bude chtit trochu snahy.

Tak se omlouvám-řekl jsem to špatně...U toho NOD32 je to normální chování a u toho AVG je to seriozní-a v podstatě i taková slušnost,že nechá chránit počítač ještě 60 dní navíc a k tomu navíc fungují aktualizace...Jinak musí se po té odinstalaci zřejmě jít do registrů a vše vymazat...Za zkoušku nic nedám :-)

Co je na tom za serioznost a slusnost? Sorry, ale mne spis prijde od tebe neslusnost chtit po nekom neco, co nemam zaplaceny. Zaplatil sis rok a chces jeste 2 mesice anebo aspon mesic. Tak pokud ti vadi u Nodu, ze to nema, tak si kup AVG a muzes se tesit z toho, ze si zaplatis urcite obdobi a dostanes jeste 2 mesice zdarma. Bud rad ze nemas Symantec, tam ti pry po skonceni predplatneho prestane fungovat i sam program, nejen aktualizace a taky si normalni clovek nemuze stezovat, protoze si predplatil napriklad rok, nekoupil sis program. Kazdy vyrobce to ma jinak.

Když jsem kamarádovi tvrdil, že s veřejnou IP adresu jedu jen na Vista firewall, pod admin účtem (mám k tomu své důvody) a bez antiviru (u XP to samé, akorát jsem používal chvíli Kerio, XP firewall je docela nic moc, co se možností nastavení týče) a že opravdu nic nechytím, neveřil mi.
Ono je to ale možná tím, že používám aktuální verze softwaru (prohlížeč, záplaty ve win..), crack/warez edice příliš nevedu a neklikám na každou kravinu co mi kdo pošle po icq... Jistě, nákaza může příjit i ze zdrojů relativně bezpečných (například z flashdisku) ale pokud se člověk řídí nějakými základními bezpečnostními pravidly, antivir či různé ochranné balíčky netřeba.

Já jako hlavní osoba za propagací neprivilegovaných jsem v té roli trochu jako osoba veřejně politicky činná a už za sebe ani nemluvím, aby mě někteří nechytal za slovo :)

Osobně antivir nepoužívám, ale najde se určitě zlomek lidí, kterým by takový přístup nebyl doporučitelný. Neprivilegovaný účet sám o sobě zlikviduje 90% všech hrozeb.

Ad flashdisky, autorun a admin účet dohromady je problém, ne "virus".