Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spustanie kontroly disku pri kazdom starte

Znamy ma na PC problem, raz tam bola nastavena kontrola disku a teraz sa spusta pri kazdom starte. Nasiel som riesenie ako to zrusit, ale predtym ako to spravim, by som sa chcel spytat ci je mozne to nastavit tak aby sa to dalo do povodneho stavu - teda aby sa kontrola nespustala pri kazdom starte, ale aby sa spustala pri nespravnom vypnuti PC, alebo to tak bude automaticky aj po pouziti /X, alebo /D?

CHKNTFS.exe

Check the NTFS file system with CHKDSK

Syntax
CHKNTFS drive: [...]
CHKNTFS /C drive: [...]
CHKNTFS /X drive: [...]
CHKNTFS /t[:Time]
CHKNTFS /D

Key

drive : Specifies a drive letter.

/C : Check - schedules chkdsk to be run at the next reboot.

/X : Exclude a drive from the default boot-time check.
Excluded drives are not accumulated between command invocations.

/T : Change the Autochk.exe initiation countdown time (time in seconds)
If you don't specify Time: displays the current countdown time.

/D : Restore the machine to the default behavior; all drives are
checked at boot time and chkdsk is run on those that are dirty.
This undoes the effect of the /X option.

Je tam OS Win XP.

Dakujem.

Skusal som aj toto, ale testoval sa disk D, tak som dal na koniec d: , ale ani toto nepomohlo, aj ked sa kontrola dokoncila, po restarte sa spustila znovu.

Nakoniec pomohlo CHKNTFS /X drive: [...]. Takze problem je vyrieseny metodou pokus-omyl. :-) Nie som si celkom isty ci sa teraz spusti kontrola pri nespravnom vypnuti PC, ale to uz nevadi.

Este ma napadlo ze rovnaky problem som mal aj ja, ale ked som mal disk naformatovany nejakym zvlastnym sposobom vo FAT32 a mal viac ako 32GB. Lenze toto som kontroloval a disk je tam NTFS, takze to nebol rovnaky problem.

Dakujem za snahu pomoct.