Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám live Linux na CD

Zdar,
hledám distribuci Linuxu s několika konkrétními požadavky:
- live bootovatelná z CD
- podpora čtení a zápisu NTFS, aby nebylo omezení v přístupových právech do složek
- slušné grafické rozhraní (KDE, Gnome)
- co nejmenší velikost

Musí to být distro na CD, mám to na PC, který neumí bootovat z flashky. Právě na flasdisku mám asi 200MB SLAX, který všechny ostatní požadavky splňuje, bohužel, potřebuji to na CD.

Znáte někdo distro, který hledám?
Díky za pomoc

Já od toho distra potřebuju hlavně přístup na NTFS disky, abych mohl vymazat Windows z PC, který mám doma na opravu a nechce se mě kuchat vnitřnosti a přehazovat disky.
Vyzkoušel jsem už Puppy Linux, ale tam jsem skončil na tom, že neviděl USB klávesnici (PS2 doma nevedu) a pak nějaký INSERT linux, kterej však jako X má fluxbox a tam jsem přes avizovanou podporu NTFS nemohl najít způsob, jak se dostat na samotnej harddisk.