Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [MySQL] Ako na automaticku zalohu DB?

Dobry den, ako vyriesit automaticku zalohu MySQL databaz (cca. 10-15MB)? Predstavujem si to nejak tak, ze nastavim urcity cas a vtedy sa mi kazdy den podla mojich nastaveni (kodovanie, pouzitie apostrofov, BLOB) sa vytvori subor s klasickym SQL import prikazom. Ten by sa mi poslal na email a bolo by vymalovano. :-) Nic viac, nic menej.

Pokusal som sa vygooglit nejaky jednoduchy export prikaz v SQL a napisat si PHP skript na odosielanie backup suborov, ale neuspel som. Nasiel som len hotove (exe aj php based) riesenia. Rad by som riesenie zadarmo a najlepsie co najjednoduchsie. Ak by som si to vedel naprogramovat sam, to by bolo uz idealne.

Co mi ponuknete? :)) Dik za rady.

PS: tabulky v DB su typu InnoDB, kodovanie UTF-8 aj Win-1250, hosting podporu Cron a mam ho u WebHouse s. r. o.

Prezrel som Klinki-ho link s rieseniami a ako naschodnejsie sa mi zdalo zalohovat cez lokalny mysqldump, pretoze PHP som nijakovsky nedonutil spolupracovat (nebralo mysqldump prikaz cez fciu system(), tak som to vzdal).

Napisal som si jednoduchy BAT subor a namieril nan jeden Scheduled Task na mojom PC. Nie je to dokonale riesenie (nie je vyriesena situacia, kedy napr. cely den nezapnem PC...), ale je to pomerne pohodlne. Najma uz budem kludne spavat. :-)

@echo off
cls
REM setting up date
for /f "tokens=1-4 delims=. " %%a in ('DATE /T') do set TIMER=%%d_%%c_%%b
REM backing up data
c:\cesta_k_mysql\mysqldump -h domena.sk -u uzivatel --password=heslo meno_databazy > d:/zaloha/%TIMER%_databaza.sql
echo Backup complete.
pause
exit

Vdaka Klinki. ;-) Znacim ako vyriesene, ale prip. ak ma niekto daco k teme, uvital kazdu dalsiu radu.

dumpni si to rovnou na serveru, targzipuj a pošli si to počtou...

Prave toto neviem ako spravit. Ako spustit dany prikaz. Skusal som do php skriptu nasukat mysqldump prikaz pomocou fcie system(), ale nijakovksy mi to subor nevytvorilo (resp. vytvorilo prazdny subor). Avsak tym istym mysqldump prikazom mi to vzidalene funguje ako po masle. Alebo mate na mysli ine riesenie?

ps: poslat postou by mi vyhovovalo mnohokrat viac, ptz by som mal hned aj zalohu mimo HDD a vyriesil by sa aj problem casovania zalohy.