Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojeni vista

ahoj mam problem mam dva sistemi visty a xp pripojoval jsem to k netu rucne ip xp chodej v pohode ale vista tam jde jen cca 3 az 5 min mi preztanou naskakovat stranky nestahuje aktualizace atd ale pripojeny to je nevi nekdo co je za problem mam vistu 64

No,nejdřív se uklidni, protože rozrušený píšeš dost zmateně.Takže XP chodí v pohodě, Vista 64 ne? Dřív Vista fungovala na net normálně? Od kdy to dělá? Na viry a spyware jsi Vistu kontroloval? Co myslíš tím nastavením ručně? Nastavil jsi určitou IP místo přidělením přes DHCP?

ipv6 odinstaluj, zatím tam není k ničemu.
jsi připojený přes společný router?
jestli ti to furt nejede, můžeš sem dát pro porovnání ty výpisy ipconfig -all: označit výpis myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v sem jako {code}, nebo do notepadu na flashku, a vložit z pc které funguje.

Obrázek ti sem do poradny přímo vložit nepůjde, když nejsi registrovaný. Můžeš jej nahrát na nějaký server typu Imageshack.

Ale v tvým případě není obrázek potřeba, stačí sem vložit výpis ipconfig jako text, tak jak ti to psal brtník.

- aktivní okno se snímá alt+prnscr. tvoje plocha 1280x1024 mě nezajímá.
- napsal jsem ti jak vložit textový výpis, použil jsem výrazy jako "pravý", "myš", "označit", "enter". máš s pochopením některého z nich potíže?

nastavení ip: oba pc nastavuješ na stejnou ip - proč? ty jim přehazuješ kabel? nechceš si raději pořídit router, kvůli návštěvám s notebukem raději s wifi?
jinak to nastavení vypadá dobře, pokud u visty umírá zkusil bych do pci slotu vrazit levný realtek 10/100mbit.
kdyby to dělalo na obou pc, pak bych dns adresy nahradil např. opendns a svedl to na providera, ale takto mi to nedává smysl.
ipv6 si zruš i u svého tunelového připojení (nějaké hamachi či co to je) - místo vypnutí by měla fungovat odinstalace.