Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC umrel?

Synovi pri hrani hry sam z nicoho nic vypol stolny pc, potom uz nesiel normalnym zapinacom zapnut vobec, len som teda zo zvedavosti otvoril bocny dekel a zapojil som ho do siete, ze co sa stane. Na maticnej doske sa rozsvietila ta cervena ledka, vyzeralo to ok, tak som ho skusil normalne vypinacom zapnut a vtedy sa zablysklo z matičnej dosky, nieco zhorelo, zasmrdelo a vybilo poistky v celom byte. Po nahodeni poistiek vsetky spotrebice normalne funguju, ale ta ledka na matke uz nesvieti...asi je "matka" komplet odpalena, co si o tom myslite?

nieco zhorelo, zasmrdelo

Od toho je potřeba se odrazit. Je na základní desce nějaké viditelné opálení nebo otevřený kondenzátor?
Opravdu se zablýsklo z desky? Pokud ano, musí tam být zřetelné stopy.

Já bych spíš tipoval zdroj, ovšem jak odejde zdroj, tak s sebou v drtivé většině případů vezme ještě něco.:-|