Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi na Viste - problem pri zmene WEP na WPA2

Zdravim,

cital som tu rozne dobre clanky o WiFi, ale napriek tomu teraz potrebujem helpnut:

t.j. STAV1:

1a) WiFi AP pre LAN: WEP, kratke heslo, SSID broadcast povoleny atd (MAC filt, a pod. barlicky)

1b) Vista Home Premium klient - pripojena na dane AP - OK

--

STAV2:

2a) zmena AP na lepsie zabezpecenie - t.j. WPA2 PSK, dlhe heslo, SSID broadcast - vypnute

2b) pripojenie Visty na AP - prvotny problem - nevie stravit, ze nastala zmena v nastaveni AP, takze odmieta umoznit vyhodit zo svojej databazy info o exist. nastaveni pripojenia (WEP a nejake heslo) - pripadne - nieco medzi stolickou a PC to nevie spravit :)

-pomohlo mi jedine rezignovat na stav, a zmenit nazov SSID - potom uz VISTA pre "novy" AP bola ochotna urobit spravne spojenie po zadani nazvu, typu crypt WPA2-psk, a hesla.

-vyzeralo to, ze uz vsetko funguje OK, ale na druhy den (po novom nabehu OS) uz zase nefunguje WiFi

otazky:

a) da sa nejako elegantne zbavit ulozenych dat o uz neexistujucom spojeni s WiFi (registre, alebo jednoduchsie?)

b) co mohlo sposobit, ze po druhom nabeu OS sa uz Vista nepripojila, pretoze s WEP konf. s tym neboli problemy

-tu Vistu som riesil cez VNC - takze moc Vistu nepouzivam - "len, ked musim"
- preto tie mozno trapne otazky (a teraz si nespomeniem na presny typ routera - nejake MSI, NB ASUS.. - malo info teraz)

pozn: v nefuncnom stave "ipconfig /all" - nepridelena IP ku Wireless karte WiFi

vopred diky za reakcie - mozno staci nieco naznacit, ktorym smerom atd.

presne neviem, ktory profil mas na mysli (uzivatelsky asi nie),

t.j. ak je mysleny profil toho pripojenia, tak bola snaha to naklikat cez nejaky wizard pre nove pripojenie (vyberom z ponukanych SSID, alebo rucne natypovane udaje), ale na konci toho klik. kuzla bol vysledok - chyba pripojenia. (teraz sa presne nepamatam, ake nazvy tych wizard ponuk tam boli)

(robil som to cez VNC na cudzom PC a Vistu moc nepouzivam, preto sa mi asi nedarilo)

2) mozno skusim tie slova "Manage Wireless Networks" cez gugla presnorit, snad sa dozviem aj ako sa tych dat o starom pripojeni zbavit. - uz ma to zaujima len niekedy do buducnosti - pretoze problem sa vyriesil ustupkom - zmenou SSID

-ono moze byt vhodne mat cisty stol, po vselijakych roznych WiFi pripojeniach, nemusi to byt stale niekde nabalovane - napr. v registroch alebo kde v ..

diky za tip na vyhladavanie

inak mozno som zle pochopil otazku, a je to myslene tak, ze existuje nejaky management tych WiFi pripojeni - do ktorych sa dostanem cez

"Manage Wireless Networks" a tam si uz vyberiem, co s existujucim profilmi (zlikvidovat) a pod. - ale nemam to pred sebou takze len si domyslam

chování visty neznám, jen čekám že bude ještě mnohem horší a sklerotičtější než xp, protože co se týká podpory retardovaných hamburgerových blbů, v tom microsoft skutečně exceluje.
čili šel bych na to bruntálně:
- zakázal bych wifi zařízení, a restartoval ten krám. zakázanému hw snad ani vista nenahraje znovu ovladače a neobnoví nastavení, čili po prvním restartu jsou sice registry ještě kdesi zamořeny starými konfiguracemi, ale aspoň mám volné ruce.
- v xp šly ve správci zařízení zobrazit skryté krámy - zobrazil bych je a teď smazal vše co přízvukem, smradem či značkou připomíná původní wifi.
- a druhý restart, dá se čekat že windows teď detekují wifikartu. doinstaluju ji, ale už by měla zmizet vazba na staré zařízení/jejich konfiguraci.

jistě, kdybych znal syntaxi příkazu netsh, mohlo to být jednodušší.

keby to bol moj NB, budem experimentovat (s predtym odlozenym image), ale takto a na dialku (VNC) nejdem riskovat - ono to teraz ide OK, len viem ze tam trcia data o uz neexist. spojeni WiFi.

-t.j. uz sa mi stalo, ze ked som vypol zariadenie WiFi na Viste, tak po nejakom case pri pokuse o zapnutie, to uz Vista nerozpoznala - toto uz nie je otazka - len divna prihoda..

-ten netsh - trochu som s tym robil pre odkladanie roznych IP profilov, ale uz som to zase dlho nepouzival, takze znova si to pripomeniem, ak by to viedlo k moznosti nieco z tej Visty vycistit (WiFi profil), tak by to stalo za tu namahu. - skusim mrknut viac syntax toho netsh - t.j. dobry typ

diky za rady