Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký monitor 22'' s FullHD pro programátora a příležitostného grafika a čumiče filmů?

Ahoj, chystám se koupit nový LCD monitor, můj dosavadní Fujitsu Siemens 19'' má už svá léta (5 let) skoro za sebou, bledne mu obraz, musím mít jas i kontrast už celkem vysoko (50-60%). Požadavky:
22 palců (víc se mi nevejde na stůl :-D, mám tam tiskárnu)
Full HD 1920*xxx (abych se mohl koukat na nějaké ty fullHD filmy v "orig" rozlišení)
HDMI rozhraní (může být i DVI, ale HDMI je asi trochu lepší, hlavně aby to "pasovalo" do grafické karty HD 4550, prý jsou 2 typy HDMI, jeden s 19 piny a druhý s 29 piny)
Nejlépe Adobe RGB, ale i sRGB bych unesl
Solidní značku (Eizo to zas být nemusí)
(může být i PIVOT, ale není podmínkou)
Cenový limit 6000Kč, maximálně 8000Kč ale to je hranice
V monclech se vůbec nevyznám, snad tu je nějaký profík. Kdybych dal moc přehnané požadavky, můžu někde ubrat. Díky za odpovědi.

PS: Co říkáte na tento? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6133 3

22" s Full HD na filmy, proc ne, ale pracovat na tom ? Vzdyt tam nic neuvidis. Pismenka maly (ty muzes zvetsit), ikonky maly, ....
Ja kvuli Full HD premyslim o 26" monitoru, ale zase je problem, ze ty TN panely maji pri tehlech velikostech hodne nevyrovnany podsviceni, takze zbyva za rozumne penize jen jeden HP a jeden LG (cca. 12.000)

Segra si koupila Samsung T220 a na filmy, nejaky hry jsem u ni zkousel - super.
Na praci, pro nenarocny lidi jako je ona v pohode, ale pro perfekcionalisty ani nahodou - ja misto, abych koukal doprostred plochy furt pobihal ocima po spatne podsvetlenych rozich monitoru. :))

kazdopadne pokud pujdes do TN, tak neceke nejakou kvalitu a cokoliv jineho jde pres 10.000,-

To ti nepomuze. :-D

Stejne se budes muset rozhodnout mezi TN (na hry, na filmy - skvely) a necim lepsim a to pak zcela jiste presahne tvuj rozpocet.

Ja to zkoumal asi 3 dny zpatky a kdyz jsem zjistil, ze 22" TNko muzu mit do 6.000, 22" PVA nebo IPS cca. 10000,- a 24" nebo 26" IPS do cca. 13.000,- tak jsem se rozhodl, ze jeste pocka a budu si setrit. ;-)

Ale fakt je ze mi ta moje stara CRT (1024x768) uz nestaci, ale ty barvy :!::.(

No já asi chodím na jiný fóra, protože co vím tak převažují velmi pozitivní reference (až teda na nějakou nepovedenou sérii z loňského léta s hlasitým zdrojem).Pokud to je možné, pls dej sem link na nějaké kritické fórum, rád si počtu

jsem procital na czc, pctuning, svethardware, a tak pod.
---
kolikrat ale na tech forech pisou ruzny kraviny, tak az ho koupis, dej urcite vedet, hlavne rovnomernost podsviceni.
---
jo a ted nevim jestli se nepletu, ale myslim, ze jak jsem hledal info o tomhle monitoru, tak vubec neni jasny, jestli to je 6bit (starsi typ PVA) nebo 8bit (nove typy). To vidim jako dost dulezity.

Tak si kup projektor a promítej si to na zeď ne? To zároveň píšeš kód, prohlížíš si net a vyrábíš obrázek? Já dělám vždy jen jedno, víc věcí naráz mi nejde. :-)
Samozřejmě co čověk to názor. Já upřednostńuji monitor kvalitní a o 3" menší (přitom dostačující) za stejnou cenu, jelikož na to čučim celý den.
Až budou dělat monitory 33" za 6 000 Kč, tak prodáš tiskárnu, aby se ti vešel? :-p

19" bych nebral me rozliseni 5:4 (1280x1024) naprosto irituje, to kdyz uz tak 20" 4:3.

Jenze kvalitni SIPS nebo SPVA 20" monitor vyjde na stejny penize jako kvalitni 22" sirokouhly. Levne sra... 22" sirokohule vyjdou na polovinu.

Takze si nejsem jistej, zda ta 22" volba neni spravna?

---

Projektor je trochu mimo financni realitu normalniho cloveka.

samozrejme projektory na prezentace uz moc nestojej, ale kdyz chces najakej lepsi tak to mas pomalu 20.000,- A to jeste nikdo nevime, jestli ma bily steny, platno taky neni zadarmo. :-/