Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příkazový řádek

Dobrý den,
potřeboval bych pár rad ohledně příkazové řádky v systému WinXP. Pokud chci přesunout soubor z počítače na jinej počítač, jaká je struktura příkazu, tj. jaké příkazy se užijou a jak vypadá zakomponování dvou, jedné výchozí složky se souborem a druhé složky, kam ten soubor přesouvám, či kopíruju.
Děkuji

problem, davkovy soubor:
-pripoji se na server pres pushd (priklad: pushd \\server\...)
-pres robocopy se porovnavaji zalohovana data, aby se nekopirovala nezmenena (priklad: robocopy "Z:\hry\CoD\saves" "F:\zaloha\hry\CoD" /E /R:3)
-a ted problem: kdyz se program ukonci predcasne (vypadek elektriny apod.), tak mi zustane disk pripojeny ale v zasobniku jiz neni, takze kdyz otevru novy cmd a napisi popd, tak se nic sestane (neodpoji) a kdyz zapnu program znovu, tak bude fungovat, ale kvuli prikazu poshd se pripoji znovu ale nyni jiz jako Y:\ protoze Z:\ je jiz obsazeno

tvuj prizpevek: net use x: /delete /yes
mi problem vyresil -> pred pouzijim prikazu pushd pouziji net use (priklad: if exist "Z:\" (net use Z: /delete /yes) else (echo neni treba mazat disk Z, protoze neni pripojen :D)

doufam, ze to pomuze dalsim, co delaji davkove soubory, ktere se pohybuji v siti.

Custe

ty si pod připojením počítače nejspíš představuješ, že se doklikáš na jeho ikonu v "okolních pc". jenže o tom příkaz copy nic neví, a nemá kam kopírovat.
- spustíš si cmd.exe, ať máš kde své příkazy psát.
- pokud toho chceš kopírovat víc, je rozumnější připojit vzdálený disk pod nějakým písmenem: net use x: \\ip_druhého_pc\síťový_disk. může být i potřeba přidat jméno a heslo vzdáleného účtu, pokud se na těch pc liší.
(ten druhý způsob kopírování bez přimapování disku je zajímavý pro jedinou operaci, to mě nenapadlo. není tak výhodný pokud toho chci na vzdáleném disku dělat víc, a nepřimapovaný disk nevidím ve správci souborů)
- spustíš kopírování souborů na ten disk x: pomocí: copy odkud\co kam
- pokud namapovaný disk dále na nic nepotřebuješ, a vzdálený pc není trvale běžící stroj, je lepší ho zase odpojit ať windows nevytuhávají na síťové chybě.

používám podobné dávky příkazů na připojování disků, pokud to potřebuju tak s testem existence protějšího pc, s testem úspěšně připojeného disku, s barevným zobrazením okna pokud dojde k chybě, s automatickým odpojením při znovuspuštění. příklad:

@echo off
REM rucni pripojeni/odpojeni disku z Test_PC
REM jako parametr batky jde nepovinne zadat heslo, vhodne pro zastupce
set IP=10.10.11.xxx
set disk=M:
set adresar=d$
set bfu=administrator

 if exist %disk%\*.* goto ODPOJ

:PRIPOJ
 title Pripoj...
 ping -n 1 %IP% && if errorlevel 1 set hlaska=vypnuty PC %IP% && goto ERROR
 net use %disk% \\%IP%\%adresar% /user:%bfu% %1 /persistent:no
 if errorlevel 1 set hlaska=Badne jmeno,heslo && goto ERROR
 color 20 && set hlaska=%IP% je %disk% && goto END

:ODPOJ
 net use %disk% /delete
 if errorlevel 1 set hlaska=Uzavri soubory, nejde odpojit && goto ERROR
 set hlaska=Odpojeno && color 40 && goto END

:ERROR
 title %hlaska% && color 40 && pause && exit

:END
 title %hlaska%
 sleep 0

pro zrychlení připojení jde zaremovat řádek na test "ping" v sekci "pripoj".
místo zpožďovače "sleep" jde použít jiný bezvýznamný příkaz, třeba "dir /w"