Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné restartování PC

Ahoj, mám problém se svým PC. Celkem často se z ničeho nic sám restartuje a poté znovu naběhne. Stává se to nepravidelně, takže to nespouští asi žádný konkrétní program. Po naběhnutí windows vyskočí následující hlášení o chybě:

[img]chyba01.JPG[/img]

[img]chyba02.JPG[/img]

[img]chyba03.JPG[/img]

Zkusil vyměnit RAMky, zdroj a i celkovou přeinstalaci windows a bohužel nic z toho nepomohlo.
Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být?
Nejsem žádný počítačový profík, takže případné nápady prosím zdělovat co nejpodrobněji (tzv. pro blbce) :-)

1. minidump: memory_corruption - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (50) - RapgetRS.exe (Rapidshare)
2. minidump: memory_corruption - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (50) - jqs.exe (JavaTM Quick Starter)
3. minidump: win32k.sys - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (50) - qip.exe (QIP)
4. minidump: memory_corruption - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (50) - jqs.exe (JavaTM Quick Starter)

takže bych to opravdu viděl na tu PAMĚŤ - neměnil jsi ji nebo nepřidával? a ještě bych to projel nějakým antiROOTKITem...

Takže jsem zkusil projet paměti tím Memtestem a výsledek mě docela překvapil. Měl jsem tam dvě 1GB paměti a při testu mi to vyhodilo cca 18000 chyb. Takže jsem zkusil jednu z nich vyhodit a zjistil jsem, že při té jedné to udělalo znovu takovýto počet chyb a když jsem tam nechal jen tu druhou, tak to proběhlo bez chyb. Takže doufám, že by mohl být problém vyřešen. Uvidím za nějakou dobu užívání, jestli se bude znovu restartovávat.
Jinak jsem to projel ještě programem AVG Anti rootkit a našel "jen" jednu chybu:

obr01.JPG

Je bezpečný ho jen tak odstranit? Raději se ptám, abych nesmazal nějaký důležitý soubor.