Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem System nechce skontrolovať disk

Dobry den mam taky menši problem včera ked som len tak surfoval po nete tak mi zrazu na PC naskočila modra obrazovka smrti tak mi neostavalo nič ine iba reštartovať PC.Hned po rešterte som si myslel že či nebude chyba na disku tak že dam skontrolovat disk ale na moje prekvapenie ked som dal spustit kontorlu disku tak mi napisalo toto
system windows nemohol skontrolovať disk. tak som chcel skusit to iste ale v nudzovom režime ale tam som sa ani nedostal preto lebo vzdy pri prihlaseni do nudzoveho režimu sa mi reštartovalo PC.prosim poradte co mam robit alebo nejaku ulitu na kontrolu pred spustenim systemu. mam windows XP sp2 (reinštalacia systemu neprichadza do uvahy takže to mi ani nepište

ty máš poškozený souborový systém, a ještě jsi s ním chtěl provádět defragmentaci, t.j. přemísťování souborů v už tak vadné tabulce? to jsi ten disk mohl rovnou nechat znova zformátovat.

ten příkaz chkdsk... můžeš ještě nechat spustit z konzoly zotavení - po nastartování z instalačního cd win.

ještě je možnost zapojit disk jako druhý k jinému pc ať se z jeho systému nebootuje. jestli ho jiný systém přečte, provést na něm kontrolu disku: vlastnosti disku - nástroje, nebo chkdsk se správným novým písmenem disku.

mozes mi napisat ze proco ked dam spravcu diskov ta mi tam pri cečku pise ntsf systemovy v poriadku.preco nepise raw?a este sa ta chcem spytat ze jak je to moznop že mi inak vsetko funguje na pc vsetky programi a ine aplikacie.a subory na disku su funkče.a mohol by som ta poprosit aby si mi napisal podrobnejsi postup bo tym clankom nadomou velmi nechapem a mam v tom zmetok a nechcel by som to pokazit este viac ako to je. a este otazocka co znamena to pismeno r v prikaze chkdsk c: /r? a ako je mozne ze to v konzole zotaveni prebehlo do konca a vysledok ten isty? dakujem ti zatial