Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s kvalitou přehrávání internetových rádií

Zdravím,potřeboval bych radu...mám problém s kvalitou internetových rádií.Rádia jako Kiss Morava,Helax které mají v adrese pro přehrávání koncovku ,,asx128" mi jedou normálně - v plné kvalitě 128 kbps ale rádia jako frekvence 1 apod. které mají v adrese pro přehrávání koncovku třeba ,,128shtml" mi nejdou naladit v kvalitě vyšší než 23 kbps.Mám nainstalované Windows 2000 SP4 protože je to firemní pc a začlo to dělat po reinstalaci windows.Předtím s tím nebyl nikdy problém.Přitom všechny ovladače desky na které je integrovaná zvukovka i síťovka jsou stáhnuté nejnovější ze stránky výrobce.Nevíte někdo co s tím?Dík za každou radu

Mno, podívej se do toho programu, kde to přehráváš, eventuelně pokud používá Win Media Player (IE), do nastavení, výkon, jak tam je nastavena rychlost tvého připojení. Je možný, že máš nastaveno pomalý nebo automatika detekuje špatně a kurví ti kvalitu.

VLC mi říká ve zprávách toto:

access_mms info: selecting stream[0x1] audio (94 kb/s)
access_mms info: ignoring stream[0x2] audio (31 kb/s)

Mě VLC ve zprávách píše toto:

access_mms error: failed to open a connection (tcp)
access_mms error: cannot connect to server
access_mms error: cannot read data 2

V Win media playeru tam byl ve výkoně nastaveno na automatické zjišťování rychlosti internetu.Dal jsem tam manuální a zadal že tady je připojení cca 1 mb ale bez výsledku.

Ty hlášky můžou znamenat, že se mu ještě nepodařilo připojit (on to zkouší po určitou dobu). To by se mohlo ignorovat.

Mám nainstalované Windows 2000 SP4 protože je to firemní pc

Nezměnila se rychlost (nebo spíš latence) sítě, či priorita (QoS)?
Zprávy si dávám na "ukecanost" 2 (verbosity level). Uvidíš tam veškerý postup co on dělá.

Prvně je :
nastavení protokolu:
access_mms info: selecting stream[0x1] audio (94 kb/s)
access_mms info: ignoring stream[0x2] audio (31 kb/s)
Pak je detekce asf, který si to rozdělí :
asf debug: - stream=1 bitrate=96733
asf debug: - stream=2 bitrate=32697
a vybere:
asf debug: - data bitrate=96024 buffer=1578 initial fullness=0
asf debug: - alternate data bitrate=96024 buffer=1578 initial fullness=0
Potom je detekce slabšího asf, který se načte a ignoruje:
asf warning: unknown asf object (not loaded)
Bohužel tohle můžeme testovat jen ve VLC, který jede dobře. Škoda že ostatní programy neprodukují podobný log.

V síti bych asi problém nehledal.Protože zkoušel jsem to na 2 různých sítí - 1.doma - kde jedu na 15 mb síti přes optický kabel 2.práce - kde je připojení od čekých radiokomunikací - cca 1 mb

a když vemu ty zprávy v VLC,tak

Access_mms info - to tam nikde není

ASF

asf debug: - stream=1 bitrate=20868
asf debug: - stream=2 bitrate=64884
asf debug: - stream=3 bitrate=32844
asf debug: - stream=4 bitrate=128876
asf debug: - stream=5 bitrate=3354

asf debug: - data bitrate=64024 buffer=1579 initial fullness=0
asf debug: - alternate data bitrate=64024 buffer=1579 initial fullness=0

Také to může dělat (nemám ověřeno) zastaralost WMP , zejména jeho přehrávacích filtrů (wma/asf), VLC má svoje filtry z FFMPEG, čili zaručeně novější, než co se vyskytují na mašinách s w2k. Rozdílnost přehrávání (některé rádia ano, některá ne)by mohlo korespondovat stím, že v jedněch kontejnerech asf je audio wma a v jiných mp3 - jeden z filtrů může být starý, špatný.
EDIT// Mrkni na stať Windows Media na multimedia.php
----------------------------------------------
Zprávy si dávám na "ukecanost" 2 (verbosity level) - pak uvidíš činnost i protokolu mms (dá se to nastavit i v nastaveních nafurt).

Ten tvůj asf debug je:
Detekuji 5 streamů
Zjištuji stream 2
Dále pod každám streamem bude buď beru nebo ne.
Asf debug bude končit tímto (bude na konci asf debug).

asf debug: found 2 streams
asf debug: ignoring not selected stream(ID:2) (by access)

To se rovná- načítám a beru ("já přehrávací filtr") stream číslo 1
--------------------------------------------
Ale jak říkám, to je VLC a tam to jede dobře. Ale není nad to porozumět logu.