Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnuti halasky o male virtualni pameti

Nevite prosim vas nekdo, kde se da vypnout systemova hlaska se zlutym vykricnikem, ze virtualni pamet je na nizke urovni. Mam WIN embedded s 512 MB RAM a vypnuty SWAP (protoze system je nainstalovany na CF karte a ne na HDD ). Obcas se mi stane, ze vyskoci vyse uvedena hlaska (je to otravne).Vim,ze resenim by bylo prikoupeni vetsi RAM, ale touto cestou jit nechci. Da se to nekde v registrech vypnout????

Lze globálně vypnout "balóny", jestli to je to, o co ti jde...?

This will turn off all ballon tips such as low disk space and virtual memory

[Start] [Run] [Regedit]
Registry Key: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced
Modify/Create the Value Data Type(s) and Value Name(s) as detailed below.

Data Type: REG_DWORD [Dword Value] // Value Name: EnableBalloonTips
Setting for Value Data: [0 = Balloon Tips Disabled / 1 = Balloon Tips Enabled]
Exit Registry and Reboot

ano, problem riesis vypnutim hlasenia, miesto odstranenia jeho priciny...si mi ty ale inteligent...nebudes ty inzinier, alebo nejaky podobny blazon s titulom pred menom?

Pod WinXp sa pokusov o pouzivanie virt. pamate (swapu) nezbavis nikdy, ten system je tak stavany. Dalsich 512MB RAM by mu k chodu rozhodne pomohlo, no zavisi od toho, co na tom pustas.

A to ti potom nebude vadit, ked ti sice nevybehne hlaska, ale nejaky program zblbne/padne bez varovania kvoli tomu ze neni volna RAM? Pripadne neulozi dokument ktory si hodinu pisal apod.
Predpokladam totiz ze to nie je hlaska kvoli vypnutemu swapu (to Win vobec nevadi) ale podla mna kvoli tomu ze v tom momente mas kriticky malo volnej RAM.

Do ziadneho PC nestoji jedna RAM 10000Kc, a naco ti ich je 70ks tak to uz fakt mi rozum nebere. To co je za PC? (typovy nazov/cislo)? Do kazdeho PC vcetne priemyselnych idu prislusne RAM moduly (DIMM alebo SO-DIMM), tak ako do normalnych PC/notebookov. Ak to je vobec PC (ked tam mas windows, tak to PC je).

píšeš "specialni prumyslove PC"
na těch krámech obvykle běží jediná aplikace, a těch 512mb má v pohodě stačit. zároveň však ty pc běží delší dobu (dny, týdny), a víme jak na tom windows jsou s uvolňováním paměti, proto se časem může objevit požadavek na swap.
čili jít na to tudy: v registrech nastavit uvolňování nepoužívaných dll z ram, zcenzurovat jestli neběží zbytečné služby a rezidentní nesmysly, případně pokud nejde o nepřetržitý provoz - vnutit* jim o víkendové přestávce restart.

*) místo nechutného windowsího správce úloh dávám přednost cronu

Myth - "Enabling AlwaysUnloadDLL frees up more memory and improves performance."

Reality - "Adding this Registry Key in Windows 2000 or XP has no effect since this registry key is no longer supported in Microsoft Windows 2000 or later. The Shell automatically unloads a DLL when its usage count is zero, but only after the DLL has not been used for a period of time. This inactive period might be unacceptably long at times, especially when a Shell extension DLL is being debugged. For operating systems prior to Windows 2000, you can shorten the inactive period by adding this registry key."

skor skus odsledovat, co je tak narocne na pamat
v task manageri sleduj hodnotu VM size, prip. Private Bytes v Process exploreri od sysinternals
v pripade, ze sa jedna o alokaciu zdielanej pamate, tak to nebude take jednoduche, pretoze nie je mozne urcit, ktory proces ju alokoval
kazdopadne kazda alokacia pamate sa prejavi na hodnote PF usage resp. Commit Charge Total
v pripade, ze je vypnuty strankovaci subor, je Commit Charge Limit dany velkostou RAM, takze ak dojde k pokusu o alokaciu pamate nad tuto hranicu, objavi sa hlaska o nedostatku virtualnej pamate a to paradoxne aj v tom pripade ak Task Manager zobrazuje dostatok volnej pamate

zdoraznujem, ze hlaska o nedostatku virtualnej pamate nema priamy suvis s velkostou volnej fyzicke pamate ako ju zobrazuje task manager
kolko virtualnej pamate moze byt alokovanej jednoznacne definuje hodnota Commit Charge Limit

mini netbooky, které taky používají flash disky a proto mají vypnutý swap, mají pro xp (home) rozumnější 1gb. není to sice xp embedded, ale pro aplikace to chce rozumné místo.
přesto by se nehlídání tvého swapu mohlo dát nastavit. buď tu anglickou chybovou hlášku zadej do googlu, nebo zkus nějaká tweakovátka. nastavení přímo ve windows se mi nevybavuje, a centrum nápovědy je pochopitelně k ničemu.

Musím reagovat na příspěvky uvedeny výše cituji: "si mi ty ale inteligent...nebudes ty inzinier, alebo nejaky podobny blazon...." Tento člověk se slušně zeptal zda to nelze nějakým způsobem vypnout. Místo toho dostal podobné odpovědi. Opravdu nechápu některé " odborníky", že se takhle chovají. Každý začínal od nuly, nikdo nerozuměl pc hned od narození, takže trochu trpělivosti. K tomu ještě začal slušně "Nevíte prosím vás". Zkuste raději odpovědět přímo - ano, běžtě do registru a vypněte to a to, nebo tady máte odkaz a nashle....neřešit to....každý si tím musí projít. Tento web je pc poradna, ne na určování kdo je co atd....zkuste potlačit svojí aroganci a ego, možná to potom bude vypadat jinak...

Každý začínal od nuly, nikdo nerozuměl pc hned od narození

Lenze ked uz riesi podobne veci ma byt v danej oblasti uz davno skuseny.

Zkuste raději odpovědět přímo - ano, běžtě do registru a vypněte to a to, nebo tady máte odkaz a nashle....neřešit to....každý si tím musí projít.

ano a preto som mu napisal to, co som mu napisal. Riesenie nasledkov nieje riesenie, treba riesit pricinu.