Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-fi v dílně připojená na wi-fi

Zdravím Vás,
potřeboval bych pokrýt dílnu wi-fi signálem. Protože se mi nechce kopat přes zahradu, tak bych jako nejideálnější variantu viděl dotáhnout tam signál opět pomocí wi-fi. V baráku naproti, cca max.20m mám na půdě switch, ze kterého bych chtěl připojit wi-fi vysílač, z dílny bych měl wi-fi přijímač a pak bych asi potřeboval ještě jedno wi-fi zařízení, které by distribuovalo wi-fi po dílně, ne?
Nebo by stačilo z půdy od switche posílat wi-fi signál nějakou anténou, zaměřenou na dílnu? Je to maximálně 20m, na drujý konec dílny 30m. žádné velké stromy by v cestě vadit něměly.
Díky moc za rady, popřípadně i za konkrétní hardware, se kterým máte dobrou zkušenost.

V případě, že má ta dílna kovovou střechu nebo nějakou půdu, tak to na konci dílny nechytíš.
Potřeboval bys 3 access pointy - jeden na střeše, jeden na stěně dílně a druhý uvnitř dílny.

Další otázkou je, co je v dílně. Plechová střecha, mnoho kovových strojů - to vše může WiFi signálu docela znepříjemnit život.

Aha..no je tam spousta, kovu..tři zvedací rampy, nářadí, pohybují se tam auta, velikost dílny je nějakých 18x9m. co se těch AP týče, na vzdálenost 20m venkem, když na sebe vidí, je potřeba nějaká panelová anténa, nebo bude stačit ta malinká co je dodávaná s AP a má cca +3dB?