Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linksys - nepřipojí se k internetu

Koupila jsem si dnes tuhle věcičku (malou vysílačku, co se připojí ke kabelovému modemu a PC, a na PC se nainstaluje USB přijímačka...
...no prostě takové to domácí WIFI.

Nejde dokončit instalace. Je to v angličtině, zapojila jsem to celé správně , postupovala podle pokynů, ukazuje mi to, že místo v síti "linksys" je přístupné, je možno připojit, ale když to chci dokončit, nejde, ukazuje to, že počítač je propojen s tou vysílačkou dobře, ale nemůže se připojit na internet.
už jsem došla i tak daleko, že jsem zadávala název a heslo, vše v pohodě...ale když chci připojit, nejde, ani to nedokončí. 5 minut hledá a pak že chybí propojení.

Ptám se tedy:
Ten káblík z toho vysílače mám připojit na PC tam, kde byl původně kabel z modemu, že jo???
Jiný použitelný otvor jsem nenašla. :-(

Udělají mi to v servisu, když to potřebuji připojit na kabel doma?
DFrbu se s tím celé odpoledne, a nevím, jestli mám zuřit nebo brečet. Už jsem fakt zoufalá. :-(
Změna předmětu, původně: Linksys (LaKr) (Kráťa)

skorej by si mala byt zufala z toho, ze nedokazes okrem hromady plkov napisat podstatne info, ako: aky windows pouzivas, co si to vlastne kupila ze "vysilacku" a ako to mas vsetko nastavene. Nik tuna nema vestecku gulu.

A v servise ti to urobia, ale si to nechaju zodpovedajuco zaplatit.

Co? Takze z PC si odpojila modem a namiesto neho si dala nejaku "vysilacku". A cudujes sa ze sa nevies pripojit k internetu? S odpojenym modemom? No tak to hej. Nechces skusit popisat to presnejsie ze co presne kam presne strkas a ake to ma na sebe napisane znacku/typove oznacenie?

Když jsem úplný technický blb, no. :-(

Jmenuje se to Linksys
Compact Wireless-G

A propojené je to celé. Z modemu do té "vysílačky", vysílačka do PC i do elektřiny.
Na PC je taková USB malá přijímačka, vypadá to jako "flashka".

číslo modelu můžu tady sice taky opsat, ale pochybuji, že by to mělo význam...
Asi uplatím nějakého souseda.
Sakra, asi budu muset obtěžovat nějakého šikovného souseda.

Z modemu do té "vysílačky", vysílačka do PC

takze modem-vysielacka-PC je prepojene kabelom, nechapem naco ti je potom "prijmacka" na PC, ked je to PC uz spojene do internetu kabelom. A co tym vlastne chces dosiahnut. Mas viac PC (notebook s wifi apod?)

A je nutne pisat presne typove cisla tych zariadeni (hlavne ten linksys) a presne kam si co strcila (do ktorej diery jak je oznacena).
A navod k tomu linksys sme uz citali?

Tak do tvojho PC nepotrebujes ziadnu prijmacku, ked je s tym spojeny kabelom.

Prijmacku z PC vyber, je nutne nakonfigurovat spravne IP adresy, do routra nastavit to, co bolo nakonfigurovane v PC, a na PC nastavit automaticke ziskavanie IP adresy (sprava sieti - sietovka - tcp/ip - nastavenia) kedze predpokladam ze ten router ma od vyrobcu zapnute DHCP (automaticke pridelovanie IP).
Ako nastavovat router mas urcite napisane prip. aj nakreslene v navode.

Prip. daj to niekomu kto je schopny citat aj ne-cesky text a kto vie nastavit router a PC.

Tak to je na mě fakt moc.
To je samé "dodělej domaů a běžný uživatel, kór ženská si pak neví rady.
Musím s tím za odborníkem, nic tam nastavovat neumím.
Doufala jsem, že to nainstaluji a pojede to.
Odpoledne v prd....li a opět jsem si nej potvrdila svou nechschopnost. To naštve.
Za ty prachy už by to mohlo aj fungovat bez toho, abych musela znát složení PC...jsem si myslela. Blbě.

Tak už nejsem nešťastná. :-)
Chyba nebyla tentokrát na mé straně, nýbrž v celkovém výrobku. Vyměnila jsem ho u prodejce za jiný typ, a běží bez problémů.
Na velký PC jsem to nainstalovala, zaheslovala.

Mezitím jsem se připojovala i notebookem, a dostanu se na síť v pohodě. jen to z toho notebooku nechce heslo...tak si říkám, jestli jsem to fakt udělala správně to zaheslování (podle návodu v manuálu), protože se tam notebookem snadno dostanu.
Je možné, že by si to vyhledal ten notebook, než jsem to zaheslovala, a tak si to pamatoval a heslo už nevyžadoval?

Nebo to mám heslovat raději znovu?

Sice je vidět, že tomu nerozumíte, ale něco mi říká, že se vám to podařilo zapojit správně a chybí už jen jedna věc. Restart modemu! A samozřejmě po ověření funkčnosti zabezpečení wifi.

edit: Tak koukám, že už to není aktuální. Ale nezdá se mi, že by původně byl problém v Linksysu.

Nevím, ale žádná zvláštní čísla jsem zadávat nemusela, běží to jak má.
ten první výrobek jsem zanesla do prodejny, kde jsem to koupila, aby mi poradili, chlapík to napojil, a nešlo mu to též. Tak zkusil jiný (novou krabici rozbalil). Totéž. Postupoval stejně jako já, nic zvláštního prý tam nebylo třeba nastavovat.
Tak jsem si vybrala jiný typ, vrátil mi rozdíl v ceně a je to O.K.
Bez problémů to hned jede. Teď jsem napojená, i syn vedle z notebooku a pohoda.

Ked sa notebook pripoji a nikdy do neho nikto nezadaval heslo, tak to Wifi nie je zabezpecene (a moze sa na neho pripojit ktorykolvek sused apod). Na wifi v tom routeri nastav WPA2 a tam sa potom zada heslo. Ked si na notebooku zobrazis okolite WiFi siete, tak by sa mala ta tvoja zobrazit s obrazkom visiaceho zamku.

Heslo jsem nastavovala, do hlavního počítače. Notebookem se tam můžu napojit přímo bez hesla. Přitom mi to ukazuje, že to připojení zaheslované je.

Tak jsem si myslela, jestli si to napojení notebook nezapamatoval ještě v době, kdy jsem heslo tvořila (byly zapnuté oba PC a napojené na internet), a třeba si ho uložil.

Pokud ne, můžu to zjistit asi jedině třeba od sousedů, jestli se napojím na nás, že jo?

jestli máš fak router, tak neexistuje žádný hlavní počítač - čili krám který bere zbytečně elektřinu jen proto, aby internet vedl dále, tomu paskvilu* se říká "sdílení internetového připojení". s routerem jsou všechny počítače zapojeny přímo na něj, nezávisle na druhých pc.

*) paskvil by mohl vysvětlovat to, že někam heslo potřebuješ a někam ne. aby bylo 100% jasné co to máš: na obou pc si spusť příkazový řádek: start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz: ipconfig -all
opiš sem vlastní IP adresy, a adresy "brány".

Aha, mezera...no jo.

Te´d jsem pro změnu popsula ASUS router, WL-530gV2 (tu vysílačku), jak jsem se to snažila znovu zaheslovat, takže mi to běží zase jen přes kabel.
Manžel nemá daleko od toho, aby mě zabil...jistě chápete...

Než zkusím to s tou mezerou, tak musím vyřešit, proč to zase nejede přes tu vysílačku.
Ach jo.

Už mi to píše. Moc fajn čísílka, ale jsou mi momentálně naprd.

Protože jsem dnes zmáčkla na kartě "Síťová připojení" "zakázat" něco, co jsem si myslela, že zakážu přístup ostatním ke mně.
Přestalo mi WI-fi fungovat úplně.
Ukazuje to, že do něj jde signál, z něj už nikoliv.
Zavolala jsem souseda, co už takových Wifin instaloval několik (mmch. prý je každá dost jiná), resetoval to, ale je to pořád stejné. Ukazuje to, že připojení jede, ale ve skutečnosti nejede. Signál jde do WI-FI, ale už ne do PC.
Přitom PC jede inernet na kabel dobře (jinak bych te´d nepsala).

Chlapík si s tím nevěděl rady, prý nikdy nic takového neviděl. V pondělí to nesu do opravny...a to jsem chtěla jen nastavit heslo (mmch. bylo opravdu nastavené, před resetem mě to do konfigurace toho přístroje nepustilo, po resetu bylo to od admina.
Několikrát jsme restartovali...marně. Strávil tu hodinu, chudák, jsem kačena, já vím.
Teď se jen modlím, aby to vůbec šlo dát do kupy. To se mi ta Wi-fina pěkně prodraží.

počítač nastav na dhcp (je připojen kabelem k routeru)
router je po resetu (má ip 192.168.1.1)
ověření: výpis ipconfig -all ti musí ukazovat adresu 192.168.1.x
zadáš adresu routeru do adresního řádku prohlížeče 192.168.1.1
prohlížeč: router po tobě chce jméno admin a heslo admin
nastavíš wan hodnotu podle providera (zadanou ip, masku, gateway - pokud nemáte předepsáno dhcp)
lan sekce: adresu routeru nech být na pokoji
počítačům necháč raději dhcp

ostatně manuál k tomu routeru v češtině není tak dlouhý, abys to nezmákla.

teď napiš cos dala zakázat na notebooku, co ti píše, jaké wifi sítě vidí - máš tu svoji nějak pojmenovanou?

foukni sem notebučí výpis (ne obrázek): start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz: ipconfig -all
označit výpis pravým myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v sem.

to je návod na rozchození všech tvých pc přes router.

co máš furt za mánii zakazovat, když ti zatím internet přes router nejede?

příkazy nedokážeš opsat. na otázky nechceš odpovídat. jaké je nastavení sítě tvých pc stále není jasné; pravděpodobně pc máš napevno nastaveno na upc, proto ti nejede přes router. zda notebook vidí nějaké wifi sítě, ví bůh.

český manuál má 8 stran, já jsem ti tu nechal asi 8 řádků - ani to nejsi ochotná zkusit. copak u vás doma není nikdo kdo umí číst?

takže sorry, mě už to neba. pokud nevidím snahu spolupracovat, je to škoda času.

Mně nejede nejen že notebook na internet, ale hlavně stolní PC, když ho mám zapojený přes router, nejde pustit internet. jen přes kabel (UPC).
Notebook je v pohodě, tam jsem nic neměnila. Na velkém PC jsem něco nastavila "zakázat", aspoň myslím, že to bylo tím. protože předtím to jelo.
Něco jsem tam zaklikla. A jak říkal chlapík, co se tu byl na to dívat: PC jede přes kabel. internet dobře, router je resetovaný, ukazuje to, že připojení jede, ale NEJEDE! Uf. Signál jde z kabelu do routeru, ale z toho ne do PC.
Přitom vše je jakoby "v pořádku".

Byl se mi na to dnes kouknout právě jeden z té firmy, co nám to prodal (a PC nám opravuje). Kroutil nad tím hlavou, volal majiteli firmy, ten mu poradil ten reset (jak dlouho to držet), v pondělí se tam stavím, ale obávám se, že slíznu držkovou ještě od něj, co do toho rýpu, když tomu nerozumím. Má pravdu. Ale jsem jen uživatel, jak si to taky mám nastavit jinak, než doma? :-(

Tys nečetl celou diskusi, viď, měla jsem tu technika. Dnes. Na nic nepřišel. Nechápe to, nikdy se s tím nesetkal. Mám to donést v PO do firmy.

Jenže já si říkám, že jestli je chyba v komunikaci mezi PC a routerem, nemůže být mnoho možností (cest), aby nebyly možné objevit!

Hlavne s tym technikom to nema smysl.
Odnes to niekomu kto je schopny nastavit siet. Kazdy druhy clovek co nieco robi profesionalne s PC. Nie, ten "technik" medzi nich nepatri.

P.S. vypisy z ipconfig -all su este stale tajne? Alebo co ti brani ich sem skopirovat? v konzole kliknes prvym - oznacit, oznacis, zmackes enter, a vlozis ten vypis sem.

P.S.2. keby si robila to co pise ledni brtnik, tak uz to mas davno nastavene a funkcne (okrem toho zabezpecenia wifi, to je uplne ina kapitola...)

P.S.3. a k tomu tvojemu

Něco jsem tam zaklikla.

jezisikriste! tak si nabuduce pis na papierik ze co zaklikavas, aby ked to potom nepojde si sem aspon napisala ze co si s tym robila, ked bez opytania zaklikavas veci ktorym vobec nerozumies.

Na velkém PC jsem něco nastavila "zakázat"

tak to neco zas povol !

Popis . . . . . . . . . . . . . . : 6to4 Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 59-66-67-AD
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 2002:5966:67ad::5966:67ad
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 2002:c058:6301::c058:6301
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Automatic Tunneling Pseudo-Inter

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 59-66-67-AD
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5efe:89.102.103.173%2
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Je to tak správně? A co s tím?

Zkus odinstalovat ipv6. Buď Start>Spustit "ipv6 uninstall" nebo ve vlastnostech síťového připojení odinstalovat protokol ipv6. V BIOSu jsi nic nezakázala, do něj se ve Windows nedostaneš. Zkus taky restartovat kabelový modem od UPC vytažením z el.zásuvky na 30s ( asi to nepomůže, ale nic tím nezkazíš). Router po nastavení restartuj- tím nemyslím reset vzadu na routeru!

Ja tam ale nevidim ziadnu sietovu kartu, len nejake tunely (???) To co si tam prepana nastavila? Nejake zdielanie k internetu? Tak to ale zrus.

Pozri sa do ovladacie panely - siete, ze co tam mas za sietovky, a zrus tam vsetky tunely (pravy klik vlastnosti alebo ja neviem jak sa ti podarilo narobit tam nejake tunely).

Dneska by kazdy vsetko chcel len tunelovat :-D

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Dagmar>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : uc-01571
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Local Area Connection:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : VIA PCI 10/100Mb Fast Ethernet Adap
er
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-E0-4C-9E-9E-63
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 89.102.103.173
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::2e0:4cff:fe9e:9e63%4
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 89.102.103.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.196.192.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.36
fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 8. února 2009 6:38:59
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 8. února 2009 7:38:59

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::ffff:ffff:fffd%5
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení 6to4 Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : 6to4 Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 59-66-67-AD
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 2002:5966:67ad::5966:67ad
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 2002:c058:6301::c058:6301
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Automatic Tunneling Pseudo-Interfac

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 59-66-67-AD
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5efe:89.102.103.173%2
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Tak to je vše co jsem tam našla. Vypadá to zase jinak. :-(