Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi nová vypalovačka.

Dobrý den.Mám problém,který řeším už od 17.prosince,dky jsem koupil novou vypalovačku.Abych byl trochu přesnější,nejdrřív to byl počítač,ve kterém byla mechanika na přehrávání.Koupil jsem tety novou vypalovačku,kterou mi vložili do počítače přímo v prodejně.Když sem přišel domu a zkusil vipálit CD,zjistil jsem,že mi mechanika sice zaznamená,že je CD vloženo,ale nespustí vypalování.To samé se děje i u DVD filmů a jiných cd.Už sem zkusil vše co mě napado.Byl sem to i reklamova,ale v prodejně mi řekli,že je vypalovačka v pohodě,a že je to v mím počítači.Mám PC Pentium IV,model P4P800-MX,Socket 478 a vypalovačku LG HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20 .Za každou pomoc budu vděčnej.

přesně tak,jak mi prodejce poradil

což není odpověď na otázku, zda jsi takový driver instaloval. vlastně je - tím že se vymlouváš na obchod, nejspíš nevíš na co se ptám a tento driver tam není. proto může mít základní deska problém poznat tvoji novou vypalovačku.
vlez si na stránky tajného výrobce tvé tajné desky, sekce support, vyhledej drivery pro mainboard - potřebuješ něco co má v názvu "chipset driver".

BIOS s tvojim problemom velmi pravdepodobne nema nic, nesahaj zatial na BIOS.
Cita ta mechanika nejake subory z nejakeho original CD? Z nejakeho original DVD? Tenot pocitac - mechanika vidis subory na CD/DVD? Vies ich otvorit/spustit?

P.S. a v BIOSe si skontroluj ze kde je detekovany disk a kde mechanika (co je master, slave? primary/secondary?). Bolo by aj dobre skontrolovat datovy kabel ze ci je spravnou stranou v zakl.doske a ze neni volny koniec kabla (samotne zariadenie musi byt na konci kabla).
A za dalsie napis presne jak "nejde vypalovat", co ti hlasi program? Mas nainstalovane ovladace chipsetu? Ake/odkial? Aky Windows? Servicepack? (ovl.panely - system)

Jak v predajni overili "že je vypalovačka v pohodě"? Vybrali ju do svojho PC a skusili s nou aj napalovat? Na ake medium? Ake medium pouzivas ty? Skusil si uz nejake verbatim CD-R?

V prodejně udělali to,co dělám i já.Otevřeli protokol,kde bylo napsáno,že zařízení pracuje správně,dali tam dysk ale taky jim nešel otevřít.Prý je to v počítači né ve vypalovačce.A víc s tím prý neudělají.Nemůžu si dovolit dát počítač do servizu,potřebuji ho denně k práci.HDD je skoro plný a já nemůžu uvolnit místo.Asi budu muset koupit další PS.Blbá sranda co?

Nechaj si to skotrolovat niekym kto uz niekedy zapojil PATA mechaniku (ale nie v tej predajni), alebo odpovedaj na otazky (hlavne tie otazky o master slave a tie o kabli. A ze ci mas 80zilovy kabel).
Co presne to pise ked to "nejde otevrit"? Toci sa to CD v mechanike (pocujes to?)

Tu mechaniku mozes vymontovat a odniest reklamovat vymontovanu. Potom to budu musiet skusit v svojom PC.

je ten kabel 80zilovy?! Mechaniku dat na koniec kabla a tak aby spravny (farebne oznaceny konektor) isiel do zakl.dosky. Mechaniku nastav preistotu na MASTER. Ked to nepomoze a ked mas 80zil.kabel tak je vadna mechanika, vyber a odnes reklamovat.

A neodpoevdal si na otazky
Co presne to pise ked to "nejde otevrit"? Toci sa to CD v mechanike (pocujes to?)

oni tie otazky su dost dolezite, aby sme mohli posudit v com je problem. Problem sa hlada skumanim odpovedi na otazky, a nie vestenim ani hadanim.