Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítač vůbec nechce nic dělat

Zdar klucí mám tady doma strejdovo počítač měl tam samozdřejmě visty, celý mu to padalo jelikož se o to nestaral (apsolutně tomu nerozumí) tak se neni čemu divit, stačilo chytit okno a trochu s tim hejbnout do strany a půlka okna zůstala stát a ta druhá se hejbla o 5 cenťáků normálně se to rozpůlilo a všude se objevily červený, modrý a zelený tečky ovladače na grafiku byly ok nvidia geforce 8500 GT...tak jsem to vzal domů jelikož jsem neměl moc čas s tim, že tam prdnu dvd recovery a přeinstaluju to tak mi to nedalo kouknul jsem dovnitř a čumim jak puk procesor byl bez chlazení chladič byl normálně urvanej a visel na drátech, tak jsem tam hodil novou pastu přidělal ho tam a jel dál s doměnkou, že snad bude ok.

Tak jsem tam prdnul dvd recovery vše v poho měl jsem tam novou vistu vše ok až do té doby než jsem restartoval pc ukázalo se mi chyba při hledání windows nebo něco takového fajn vyndal jsem disk a hodil ho do mého pc jestli je ok windows tam byl tak jsem si řekl že to naformátuju v mim pc a pak ho dám zpátky a skusim to znovu (nešlo spustit boot menu proto to formátování v mim pc)

No a teď je to ultra v hajzlu protože se nedostanu nikam ani do biosu nikam zobrazí se mi toto (viz obrázek dole) Mačkám co chci nic se neděje.

Tak bych potřeboval pomoct nikoho do toho nenutim mám disketovku prostě všechno, nechci vidět prosím odpovědi typu dej to někomu kdo tomu rozumí a tak... to udělám až jako poslední krok.:-)

A tak se ptám co mám dělat? Mohl to vůbec přežít procesor? díky za odpovědi:-)

je to nepravděpodobná hloupost, ale podíval bych se jestli je pořádně zapnutá klávesnice.
Samozřejmě bych to zkusil spustit na stole šroubovákem - jen deska zdroj paměť procesor. Pokud to nepůjde tak (pokud máš tu možnost) zkoušet mněnit jednotlivé komponenty, zejména ten procesor. Netuším kdy se ten chladič uvolnil, ty novější pentia mají ochranu proti přehřátí. Pokud to nepůjde ani s jiným procesorem tak je to v desce. Úplně stejnou jsem dostal tento týden - bez funkční síťové karty.

Mas tam nieco blbo zapojene, odpoj ten disk a prip. nepotrebne veci (pri vypnutom PC z 230V) a skus to zapnut bez disku a zbytocnosti. Hned po zapnuti mackaj klavesu Tab aby zmizlo to debilne logo (mozes skusit aj Esc) a uvidis vypisy co to pise. Mackaj Del aby si sa dostal do BIOSu. Nic ine nemusis mackat. Ale hend po zapnuti, ked to uz zamrzne tak uz zbytocne nieco mackas.

Skontroluj HW ze si nic nezapojil blbo, skontroluj ten chladic ci si tam nic dookola neurval ani neskratoval ked si ho montoval. baterku vyberaj pri PC vypnutom z 230V, inac to nema ziaden efekt.

A skontroluj RAM ze si nejaku nepovytiahol (prip. vytiahni a zastrc znova ale pri PC vypnutom z 230V)

Jéé dík už to fachá píplo to dvakrát, jakmile jsem vypojil disk konkrétně datový kabel sata tak to šlo a zobrazilo se toto (viz obrázek), do biosu se dostanu, ale jakmile ho tam zapojim resetnu tak to zas nejde jak mám udělat boot z céda do disku když ten to způsobuje? :(

PS: jo a když zalezu do biosu a zapojim zam ten disk a zkusim ho najít tak ho pc vidí ale po restartu to zas nejde.

Jezisi odpoj najprv tu cinsku USB citacku kariet z USB, ma ide jebnut ked to vidim.
Vlezes do BIOSu (Del pri starte alebo pri tej hlaske F1, daj load defaults, potom nastav poradie bootovania na CDROM, HDD, a save&exit. Nechaj to prejst cely POST az po pokus o bootovanie (nema z coho, neni tam HDD).
Vypni to zapoj HDD a zapni, vloz instalacne CDROM, ked zacne bootovat tak nainstaluj Win. Ked nezacne bootovat tak ten disk si zapojil blbo (datovy alebo napajaci kabel) alebo si to strcil do SATA konektora z kontrollera ktory nevie SATA2 apod. Alebo mas v BIOSe vypnute SATA alebo nastavene SATA na RAID apod, ked si vytahoval baterku tak teraz musis nastavit BIOS.

P.S. ked vidim tvoje reakcie tak mi je jasne ze o tom nemas paru tak to daj radsej niekomu kto sklada PC skor nez to uplne znicis... To len taka dobre myslena rada...

matně si vzpomínám když jsem listoval manuálem a pátral po rozdílech mezi červenými a černými sata porty, našel jsem tam, že bootovací zařízení musí jít do červených sata. Alespoň tak jsem to pochopil. Pokud s tím budeš mít zítra problémy můžeš to vyzkoušet.

Čus klucííí tak windows je nainstalovanej aktualizace jsou, sakra těch bylo přes 90 aktualizací no a je tu malý problém nainstaloval se i ovladač grafiky a při zapnutí počítače se objeví načítání operačního systému potom se má objevit logo visty a potom přihlašovací obrazovka.

No jo, ale logo se neobjeví ani přihlašovací obrazovka jen se vypne monitor a čus ani po 15-ti minutách se nic neděje tak jsem vlezl do nouzového systému tam ten ovladač dal pryč a zase to fachalo, zkusil jsem stáhnout ovladač i od výrobce s doměnkou, že to windows update spackal, ale to samé, Zkusil jsem také tam šoupnout cd VGA driver, které bylo součástí pc, ale zas to samé. :-(
Grafika tam je dobře daná .
Jo a jen tak pro informaci je to grafika Nvidia geforce 8500GT bez aktivního chlazení a syn mého strejdy si na to klíďo smažil vietkong!!!
Proto se asi zobrazovali ty barevné kostičky a řezali se okna a padalo to.
Takže se ptám je to grafikou? Přežila to? Nebo to je nějakým nastavením?

Nevím :-(

No to mě teda nenapadlo:))

Dal jsem to teda do mého kompu...
Tak při nainstalování ovladačů se ihned vypne monitor a konec ani to nemusim restartovat a hned znám výsledky:-/

Takže to samé tak to je asi teda jasné že?:-(

Jo a zahřejvá se jak sviňa za 1 minutu co tam je bez ovladaču sem se jí pomalu ani nemohl dotknout...

Jo neboj se zkusil jsem celkem 3 ovladače z nvidie, z asusu (kterej je výrobce té grafiky) a nakonec cd, které bylo součástí kompu.

To označení nvidia v předchozích reakcích sem spackal, protože to tak hlásil správce zařízení, ale kouknul jsem na tu grafiku a už mi to bylo jasný.