Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restarty a modré obrazovky

Dobrý den, v posledních dnech mám problémy s počítačem.

Tak například když zapnu počítač, tak až to dojede k nabíhání Windowsu, tak se PC samo restartuje a napodruhé se rozjede úplně v pohodě. Taky mi čas od času vyskočí "modrá obrazovka smrti" a je tam chybová zpráva STOP. Když potom PC vypnu a zapnu objeví se hláška Činnost byla obnovena po závažné chybě.

Nevím co s tím, virus žádný nalezen nebyl a ty projevy výše popsané jsou jen občasné, nestane se to vždycky. Nevíte někdo co s tím můžu dělat?

Nez ti nekdo poskytne kvalifikovanou radu, tak uved operacni system, zakladni HW konfiguraci, pri jake cinnosti se to stane a dalsi podrobnosti. Je take dobre opsat si tu chybu, takove to STOP 0x00000??? a jeste tam byva neco i psano. K tomu je dobre vypnout restartovani pri chybe, tento pocitac, pravym mysem, vlastnosti a tam je to nejak jako spusteni a zotaveni systemu, odskrtni fajfku u "automaticky restartovat"... Nevim jak jsou ty hlasky v CZ Win, mam anglicka.

pravým myšem na tento pc - spravovat - prohlížeč událostí. hledej zajímavé červené chyby. pravděpodobně vadný nějaký driver/konflikt s jiným, když to padá při načítání systému.
dá se upravit boot.ini (editorem nebo přes msconfig.exe), ať nezobrazuje grafické logo a vypisuje startující ovladače:

[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot /sos