
Platby v euro
Hledám vhodný způsob pro provádění a příjimání plateb v eurech. Zvažoval jsem zřízení nějakého devizového účtu, ale poplatkama se to u bank jenom hemží. Nejlépe mi přijde eurokonto od ČSOB, ale hledám i jiné možné alternativy.
V této oblasti nemám zatím žádné zkušenosti, tak by mě zajímalo, jak takové platby řeší jiní.
PayPal?
Přiznám se, že s Paypal nemám vůbec žádné zkušenosti, ani nevím, co to všechno obnáší. Nikdy jsem to totiž nepotřeboval, až doteď.
http://pc.poradna.net/a/view/307899-bezpecne-nakup y-pres-internet-v-zahranici-paypal
Díky, tohle mi nějak ušlo
Nicméně má to pro mě jeden podstatný háček. Pokud jsem to správně pochopil, tohle může používat pouze osoba, která má také PayPal, kdo nemá, má smůlu. Takže pokud by chtěl např. ode mě někdo něco koupit, musel by mít také registraci na PayPal, jinak by měl smůlu. To je ale pro mě k ničemu, protože potřebuji, aby platbu mohl provést kdokoliv, bez nutnosti mít zřízen PayPal. Takže jediná možnost je asi to konto
Pro nákup je ten PayPal ale ideální.
pre nakup je idealny len vtedy ked predajca umoznuje platit paypalom (a napr. ja ked budem este predavat nieco na ebay tak uz to neumoznim kvoli zlodejskym poplatkom pri prijme platby :)
P.S. poobzeraj sa po nejakych ebankach bez poplatkov, mate v CR aj taku videl som v inych diskusiach. Na eura/dolare/jeny/cokolvek sa to prevedie podla toho kam peniaze posielas. Poplatky si treba ale nastudovat dopredu :)
Mezinarodni bankovni poplatky jsou docela vysoke. Takze pokud ti nevadi, ze z 500 Kc ti nejakych 150 Kc spolkne banka, klidne ti mohou lide posilat prevodem na ucet. Konverze se udela automaticky.
PayPal nove umoznuje poslat ti penize i prevodem z uctu - kazde PayPal konto ma zrizen ucet.
Dalsi alternativou jsou sluzby jako KaGi - kdokoliv, kdo ma platebni kartu, ti muze zaplatit. A zrovna KaGi je docela spolehliva sluzba, za ty roky jsem s ni nemel zadne problemy.
Poplatky nie su za "medzinarodni" ale za to ze banka meni menu. V SR odkedy je euro tak banka nespolkne nic :) Nema narok ak je to platba z EU (je nejaky predpis EU ze prevod v EU musi stat tak isto ako domaci prevod, z D poslem 100euro, do SR pride 100euro, bez poplatkov tak isto ako domaci prevod, nechapem ludi co furt jacia ze EU alebo euro je zle).
Nefunguje nahodou aj euro ucet v cechach tak isto? (ak niekto posle platbu v eur na euro ucet tak vam tam v CR nieco stahuju?) - t.j. nebude riesenie pre neho nejaky euro ucet?
Za euro ucet ale zaplati mastny poplatek!
Pokud se jedna o posilani v ramci EU a zaroven statu, ktere maji EUR, tak si nejlepe zridit ucet na Slovensku.
A když si to budu posílat k sobě na účet do ČR, tak je to úplně stejné, jakoby mě to poslal někdo cizí z SK. Tak v čem je ten rozdíl?
samozrejme, myslim ze to bol len vtip :)
Mňa by zaujímalo, kam sa podelo 1,5 €, ktoré sa majú vraj vrátiť a od aktivácie karty sa mi nevrátili a ani sa mi neobjavili na účte PayPal.
Meli by to odecist pri prvni platbe
Neodčítali a nie sú ani na účte. Asi ich už neuvidím, ale čo už. Pre istotu som to teraz prepočítaval a vychádza, že to by kurz dolára musel vtedy byť 26 Sk/$, ak odpočítali a 24 Sk/$, ak neodpočítali. Nevadí, kašlať na to.
Mě se jedná právě o platby z SK a pouze v euro, jiné měny mě zatím netíží.
Třeba u ČSOB je to tak, že pokud platí někdo z SK, kdo má taky ČSOB, není poplatek žáden, pokud má jinou banku, už tam poplatek je.
Tak beru zpět, dívám se do ceníku a je tam poplatek i v tomto případě 6kč. V případě jiné banky, je převodní poplatek 150kč. K tomu vedení účtu 30kč/měsíc, což nění špatné a možnost GSM banking.
Honzo, ale každý kdo chce platit přece přes PayPal musí mít zřízen účet a nestačí na to pouze platební karta u nějaké banky. Další podmínkou zřízení PayPal je, jak sám píšeš, mezinárodní platební karta, což taky nemají všichni.
O KaGi jsem v životé neslyšel.
Právě, že silně zvažuju euroúčet u ČSOB (konkrétně se ta služba jmenuje eurokonto).
Nebo znáte někdo výhodnější banku. U ebanky musíš mít myslím vyšší počáteční vklad.
Tak u ČSOB je to ještě trochu jinak.
V případě příjmu platby ze zahraničí:
- platby z ČSOB v ČR/SR - 6kč
- převody v EUR - 150kč
V případě platby do zahraničí:
- platby z ČSOB v ČR/SR - 9kč
- převody v EUR - elektronicky 250kč, písemně 500kč
Takže pro příjem platby se to zdá být slušné, ale oprostěné od poplatků v případě Euro - Euro, to není.
http://www.nbs.sk/_img/Documents/BANKY%5CMPS%5C256 0_01.PDF "Clanok 3" Kamen urazu bude v CR asi to ze neexistuju "analogicke platby v Euro v ramci clenskeho statu".
Novsia vec od EU je SEPA prevod, (google), snad potom sa prebudia aj banky v CR, ale ani to nemusi byt bez poplatku, dokial nebude v CR euro.
Skus sa poobzerat aj po tom co pise Jan Fiala (google).
Ano myslim ze na platby cez Paypal musia mat Paypal obaja aj odosielatel aj prijemca. Pokial si ty prijemca tak PayPal si tiez bere nejake poplatky (zavisi od vysky platby, od toho skade prisla platba, a asi aj od konkretnych podmienok paypalu v danej krajine - pozri si paypal stranky pre svoju krajinu)
Pokud jde o Slovensko, doporučím obrátit se mailem na FIO. Není to banka, ale má regulérní účty, platební karty (přes ČSOB, ale to je jedno).
Pavel
teoreticky by si mohol urobit aj to ze by si na nejake SR konto, na nom zhromazdoval peniaze a potom si ich poslal naraz do CR, tym by si mal poplatok len raz, a nie pri kazdej platbe od "zakaznika"?
Len netusim ci si cudzinec moze otvorit v SR konto, ale skus sa informovat v SR bankach...
P.S. ale nerobil by som to tak ze nejaky kamarat v SR zobere konto na seba, lebo potom by asi kamarat musel byt podnikatel a platit dane z tych prijmov v SR...
no snad muze, kdyz si muzu otevrit konto v Nemecku nebo v Anglii, tak snad i na Slovensku.![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Kdyz by si udelal konto ve slovensky mbank, tak si vybere hotovost z bankomatu v zahranici zdarma. Akorat mbank nepodporuje zahranicni platby, ale podle me, kdyz maji treba Rakusaci EUR a Slovaci taky EUR, tak se to nemuze pocitat jako zahranicni platba a v Cechach by to vybral z bankomatu v CZK.
Je to jen ma teorie, ale snad by to mohlo jit.
V nemecku si konto otvorit nemozes, ak tam nemas prihlaseny pobyt. Skus a uvidis.
Tak mas pravdu a na Slovensku je to taky tak.
Pokud se teda jedna jen o penize z CZ/SK, tak jak uz tu nekdo radil jedine zkusit FIO.
http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.asp?r=ekonomik a&c=A050311_202727_ekonomika_miz
http://www.germany.cz/index.php?ind=clanky&op=entr y_view&iden=39 Asi to bude v každé bance trochu jinak
Zkus Paypay. Platby za smesne poplatky. Bankovni ucet maji v CR. Neplest s Paypal. Platim tak uz nekolik let a je to skoro zadarmo. Platba ucet-ucet je bezproblemova, rychla a oproti bankam hodne hodne levna.
Skús teda systém PayPay. Je tam aj jazyková podpora a pre teba by to malo absolútne vyhovovať. Platiť sa PayPay sa dá aj z bežného Internet Bankingu.
www.paypay.com
Díky lidi za tip, ten PayPay vypadá dobře
https://www.paypay.com/?wid=faq&country=61&lang=cz