Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otevření obrázků v počítači

Mám big problem, před pár měsíci jsem si natahal z foťáku do kompu fotografie. Pracoval jsem s nimi, otvíral jsem je a teď je nemohu otevřít, mají svou původní velikost, v náhledovém okně se zobrazují ale nejdou otevřít. Proč? Nevíte někdo čím to? Názvy složek těchto fotografií mají zelený název, taky nerozumím proč. Díky moc za odpovědi. David

Jestlize jsou ty nazvy zelene, tak to znamena, ze ty soubory jsou sifrovane.
Tipuji, ze jsi si je zkopiroval na/z jine/ho PC, nebo reinstaloval PC bez vyexportovani certifikatu.

Jestli to tak je, tak je muzes maznout....

index.php

edit: aha, toho vcerejsiho formatovani jsem si nevsiml. Takze pokud nemas vyexportovany certifikat (coz evidentne nemas), tak muzes zacit vsechno fotit znovu.......

Ty nemas zalohy fotiek na DVD apod?
To nema nic spolocne s fotkami ale s tym ze ked ten disk na ktorom su fotky nejaky mudrlant predtym (kedysi davno) formatoval tak tam zaskrtol "sifrovat disk" alebo to nastavil u zlozky (pravy klik alebo ako sa to nastavuje) a pri tom nemal paru ze co robi. Predpokladam ze mas zasifrovany cely ten disk (t.j. nielen fotky)

- sis podle nějakého debilního časopisu nastavil šifrování složek (píšou jak na to, jakože tomu rozumí, nikdy neupozorní na následky).
- windows tě sice při vytvoření varovaly, ať si zálohuješ šifrovací klíč (je vázaný na konkrétního uživatele), ale neudělal jsi to.
- přeinstalací windows přijdeš o tohoto originálního uživatele, už se nemáš jak dostat k tomu šifrovacímu klíči a zašifrované soubory můžeš vyhodit.

pro příště: místo šifrování používej jen ochranu přístupovými právy (samozřejmě nemůže být správcem na takovém pc každý domácí pes). nezkoušej každou blbost o které píšou v jnp.

Keby si si nejak zohnal plnu verziu aefsdr.html Advanced EFS Data Recovery Professional, tak ta vie scanovat disk a hladat tie kluce aj po sektoroch (na miestach disku kde predtym boli, pokial to miesto este nebolo prepisane inymi datami). Musi to ale byt verzia Professional toho recovery programu (len ta vie scanovat po sektoroch), a predpoklad je ze miesto na disku kde boli tie kluce este neboli prepisane (pokial si do tych novych win este toho moc neinstaloval tak nejaka sanca tam je). Sanca je tipujem tak 10:90 (uspech ma len tych 10% :) ale skusit to mozes pokial sa ti podari zohnat ten program. Ked nezabere to, tak uz potom sa to neda (kluce uz boli prepisane)

Tu verzi tu mam, ale zatim se mi to nikdy nepovedlo obnovit:

Advanced EFS Data Recovery 4.0 -
Decrypt files protected with the Encrypting
File System (EFS). Advanced EFS Data Recovery
decrypts files protected with EFS in Windows
2000, XP, 2003, Vista and 2008. The recovery
is possible even when you transfer a protected
disk into a different PC, reformat system
partition, or when some encryption keys are
tampered with.

obnovit to vie len ked to najde kluc niekde na disku. Verzia Profesional vie hladat aj v sektoroch (pokial kluc bol zmazany ale este neni prepisany inymi datami).
Ked tam kluc nemas (neni to systemovy disk alebo ak su sektory kde bol kluc uz prepisane inymi datami), tak samozrejme ze nic neobnovi.