Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti RAM

Dobrý den,
do svého PC ve kterém byla jedna pamět RAM 512 MB jsem si přikoupil další shodnou ramku 512 MB a zapojil ji dle návodu (dual chanel). Po této instalaci se mi původní frekvence 400 MHz změnila na 333 MHz. Je to tak v pořádku?
Děkuji za odpověď

V poradku to neni, co to mas za zakl.dosku? Kolko tam mas modulov dohromady? Len tie dve? Co mas v BIOSe nastavene o RAM?
Stiahni si CPU-Z a pozri sa na informacie o RAM, prip. aj everest home a pozri si SPD informacie ci jedna z nich neni 333. Alebo sem opis co presne je napisane na stitkoch oboch RAM modulov.

Základní deska Asus A8V-XE, ve které mám pouze tyto dvě paměti RAM (nová) MDXSS6F3H4850P1E52, DDR 400 (3) 512MX16, S/N:747SS (SCNGC1916) (to je ta nová, kterou jsem přidal k té původní)MDOAD5F3H48JON1E52, DDR 400 (2,5)512MX16, S/N:630JO ADNGB1916).
Kde se v biosu najde nastavení o RAM pamětech.
Teď jsem tu novou ramku zase vyndal a frekvenci mám opět 400 MHz.

manual:
mas je v DIMM_A1 a DIMM_B1 (modry socket)

Always install DIMMs with the same CAS latency. For optimum
compatibility, we recommend that you obtain memory modules from
the same vendor. Refer to the DDR400 Qualified Vendors List on
page 1-14 for details.

Teď jsem zprovoznil ten prográmek CPU-Z a ten mi sdělil na záložce Memory - Timings - DRAM, že frekvence je 200,0 MHz.
V PC mám v tuto chvíli pouze tu jednu 512 ramku. Ta frekvence se kterou ta ramka pracuje je tedy ta kterou vidím při načítání Biosu (400 MHz) a nebo ta uvedená CPU-Z jako DRAM 200,0 MHz?
Ptám se asi hloupě ale zatím se v tom moc nevyznám.
A jaká frekvence by tedy měla být po zapojení obou 512 v případě, že by bylo vše OK?
Děkuji za odpověď.