Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BlueScreen problem

Dobry den, mam problem s Windows Vista...
pocitac mi bezel den v kuse bez problemu a najednou z niceho nic (neinstaloval jsem zadne nove ovladace, ani aplikace) vyskocila modra obrazovka a PC se restartoval... rikal jsem ze to je jen nejaka chyba a restartem se to vyresi, tak sem se zase prihlasil a po cca 15ti minutach znova... takto se mi to stalo 4x za sebou kdy jsem se prihlasoval.. pokazde cca 15min ok a pak zas blue screen a restart pc.. v nouzovem rezimu mi Windows zatim funguji a po prihlaseni mi pokazde vyskocilo nasledujici okno:
system Windows byl po neocekavanem vypnuti obnoven a informace:

Podpis problému:
Název události problému: BlueScreen
Verze operačního systému: 6.0.6001.2.1.0.256.1
ID národního prostředí: 1029

Další informace o problému:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 917DAB8A
BCP3: BCE98754
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Soubory umožňující popis problému:
D:\Windows\Minidump\Mini020809-07.dmp
D:\Users\Administrator\AppData\Local\Temp\WER-1089 51-0.sysdata.xml
D:\Users\Administrator\AppData\Local\Temp\WER9471. tmp.version.txt

Přečtěte si prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid =0x0405

v souboru "WER9471.tmp.version.txt" se nachazi nasledujici:

Windows NT Version 6.0 Build: 6001 Service Pack 1
Product (0x1): Windows Vista (TM) Ultimate
Edition: Ultimate
BuildString: 6001.18145.x86fre.vistasp1_gdr.080917-1612
Flavor: Multiprocessor Free
Architecture: X86
LCID: 1029

ma nekdo nejakou radu v cem muze byt problem??

test pameti jsem zkousel (zda to bylo ono)... pri zapnuti PC mam na vyber ze dvou OS (jelikoz mam na dvou diskach 2 OS).. a dole je na vyber "nastroje".. kdyz dam nastroje tak to udela test pameti.. po tomto testu mi to nic nevypsalo, ani zda je PC v poradku a nebo naopak.. rovnou to po testu restartovalo PC a nic se nezmenilo, zase bluescreen.. tak jsem ted v nouzovem rezimu a uz to asi 20minut funguje... jinak v hardware asi problem nebude, jelikoz druhy OS mi funguje bez problemu

jeste se zeptam, PC neni tak stary, predpokladam ze by mel mit nejaky "recovery" nastroj na obnovu OS... zkousel sem to ve Windows, ale nemam vytvorene "body zalohy" nebo jak se to jmenuje, takze tak obnovit system nemuzu... Nektere notebooky to maji, pri zapnuti staci zmacknout F6 (nebo podobny cudl) a pote se ridit instrukcemi a proklikat se az do bodu, kdy vam to automaticky preinstluje Windows bez nutnosti vkladat CD... neprisel sme ale na to zda to muj notebook umi, nemate nekdo stejny pocitac abyste poradili?? rovnou bych to preinstlaoval

ked si precitas o BCCode: 1000008e tak sa docitas, ze sa jedna o vseobecny problem. mal by nas ale doviest k tomu, ze bude najskor problem v hardware ovladacoch, ked ti druhy OS bezi v poriadku a aj v nudzovom rezime, cize hardware chybu mozme najskor vylucit. cize pozriet v spravcovi zariadeni ci tam nie je nejaky otaznik, pozriet event viewer - spust eventvwr.msc ci tam tiez nie je nejaky warning alebo error. popripade povypinat v spravcovi jednotlive zariadenie a hladat ktore to robi. mozno by som zacal s grafikou.

v spravcovi zariadenie mas moznost vypinat ovladace. napr. si vyberies display adapters, das properties a v karte driver mas moznost disable. ked napr. spustis windows v safe mode, tak necita ovladace ktore mas nainstalovane pri normalnom spusteni ale cita sa default vlastne. cize napr. teda vypni pri normalnom spusteni ovladac grafiky a uvidis ci to rupne aj bez toho alebo nie. ak nie, treba preinstalovat ovladac.

vyzkouseno a vysledek je nasledujici:
zakazal sem ovladac graficke karty a v normalnim rezimu mi prihlasovaci stranka nabehla ok.. zadal sem heslo, prihlasil jsem se a zobrazila se mi plocha, nacetly se ikony a za 5sekund bluescreen.. takze zkusim preinstalovat ovladac grafiky.. jen nvm kde ho sezenu, jelikoz jsem ho nedavno shanel a nikde jsem nenasel.. :) prada venoval jsem tomu jen 30 min jelikoz jsem spechal.. kdyztak grafiku mam:

NVIDIA GeForce 8600M GT
a pise mi to:
datum ovladace 8.12.2008
verze ovladace: 7.15.11.7928

zjavne je to celkovo divne chovanie. zial s tych hlasok som sa tiez dalej nepohol. neviem ktory iny ovladac by mohol sposobovat este BSOD. skus este spustit msconfig a vypni vsetky programy ktore sa spustaju po starte. potom restartni OS a daj vediet. ked to nepomoze, tak znovu msconfig a vypni vsetky services a znovu restart. celkovo je to divne a nie je lahke prist na chybu.

takze dobra zprava je ze bluescreen nevyskakuje, ale zakazal jsem vsechny sluzby a nesel mi internet... tak jsem je zas vsechny povolil abych sem mohl napsat... jaka sluzba (spise sluzby) musim povolit aby mi internet sel??? pouzivam kabel, nejsem pripojen pres WiFi.. :) dekuji za odpoved

tie service by ti mali bezat vsetky, treba len zistit ktory to sposobuje. teraz si mozes zapnut prvu polovicu a ked to bude ok, tak dalsiu polovicu z druhej polovice atd. ked bude chyba v prvej polovici, tak zas z nej vypnes polovicu az kym na ten service neprides. je to trochu babracka ale pri tej chybe ma nic ine nenapada.

takze problem je opet zpet.. jak rikam, mel jsem OS na jednom PC... preinstaloval jsem jej (pri bootovani jsem zmackl F2 a pomocy recovery tool jsem Windows preinstaloval, takze mam pouze jeden a to Vista Home Premium)... a po prvnim prihlaseni BLUESCREEN... =o/ stalo se to v momentu kdy jsem vlozil DVD do PC, na kterem mam zalohovane data a DVD chtel otevrit a v ten moment modra smrt.... mozna to je nahoda, mozna to ma neco docineni s vypalocackou =o/ nemate nekdo nejakou radu?

//EDIT: tak tou DVD romkou to asi neni.. restartoval jsem a normalne z ni DVD ctu a zatim bez problemu :(
//EDIT: chvili DVD OK ale pote jsem zavrel okno.. pote znovu otevrel tento pocitac, klikl 2x na DVD mechaniku a zas bluescreen.. :(