Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk - Co mu škodí?

ahoj

mam notebook a v nem je ssd disk. chtel jsem se vas expertu zeptat, za se nici tim, ze reinstaluju system casto. Vetsinou nejdrive kompletne zformatuju ssd disk a pak nainstaluju system

nici se tim nebo se zpomaluje? škodí mu to?

dekuji za odpoved

Expert nejsem. První SSD měly (velmi?) omezený počet zápisů na každý sektor. Nynější generace jsou na tom podstatně (řádově) líp. Rozumnej SSD disk má inteligentní řadič, kterej rozprostře zápis tak, aby se "neopotřebovávaly" stále stejný sektory.

Přeinstalovávat netřeba, dnes se instaluje jen jednou. Pak se udělá image (obraz) instalace a v případě problémů se systém obnoví.

Pavel