Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ideální ICQ komunikační program?

Jakýkoliv QIP mi nejde na počítači...hází to chyby mám tam poruchy ať už instaluju jakoukoli současnou verzi...mám už odzkoušené že mi to prostě nejede....s tím už nepočítám...takže už přemýšlím jen nad nějakým jiným icq komunikačním programem....poraďte mi prosíim nějaký....a kdyžtak hoďte pls i odkaz...zkoušela jsem mirandu ale nejsem s ní spokojená ptž jsem tam nemohla najít nějak jak přehledně nastavit statusy(jak to bylo u qipu dobré..)..pidgin 2.5.4. jsem zkoušela... SIM-IM 0.9.4.3-1 taky.....a všude se nedají tak dobře nastavovat statusy jak u qipu ...a taky třeba u SIM jsem tam nemohla najít v nastavení např. aby se mi okno zprávy nezavíralo po kazdém odeslání...přišla jsem k závěru že tam nejde zrušit zvuk při odeslání zprávy.....no prostě různé blbosti u každého programu....no a už nevím co mám používat a jestli existuje nějaký schopný dobrý program na icq komunikaci aby mi vyhovoval protože nechci používat to hnusné ICQ6 s reklamami...Taky jsem se dívala na program Adium 1.3.2. podle obrázku se mi líbil jinak jsem s tím nedělala ale není pro OS Windows jsem zjistila.....díky za rady
Návrat nahoru

Pouzivam SIM uz asi 10 rokov a podla popisu je to klasicky pebkac problem (problem exist between key and chair).
Takze okno na sime sa ti nebude zatvarat ak nebudes mat zakliknuty ten sedy krizik v okne. Ak ho stlacis zavrie sa ti okno po kazdej odpovedi. Btw to je celkom dobra ficurka.
Zvuk ide prekvapujuco zrusit v menu a v polozke zvuk, kde nepovolis zasuvny modul.
Este nejake otazky?
Co sime nefunguje korektne je zobrazovanie statusov jednotlivych userov, ale tymto "neduhom" trpia aj iny alternativny klienti vdaka uzasnym zmenam, ktore robil AOL naposledy v ICQ protokole. Navyse sa jedna o propietarny protokol a tym, ze pouzivas ineho ako oficialneho klienta porusujes ich licencne podmienky. Takze nie je co dodat.
Ja pouzivam ICQ bohuzial len preto, ze musim inak by som tento odpadovy produkt uz davno opusti;

Chtela bych u SIM zrusit zvuk pri odeslani zpravy. Jsem v nastaveni v polozce zvuk...ale nevim jak to zrusit ptz vedle titulku "Zprava odeslana" je ikonka slozky a muzu ten zvuk vybrat, vedle na ikonce ho prehrat...ale neivm kde a jak kliknout kdyz NECHCI zadny zvuk pri odeslani zpravy,?? prosim...dikkk
A jeste se chci zeptat jestli je tam moznost si u sebe nastavit status kde si napisu vlastni tect treba co zrovna delam nebo jakou mam naladu....zkousela jsem to tam psat nekde do nastaveni pod titulkem "automaticka dopoved" (nevedela jsem kam bych to vubec mela psat) tak sem to tam psala k tem stavum napr. "pryc", "nedostupny" a tak...do volneho okna. jenze to nefunguje nezobrazovalo se to ostatnim...tak nevim jestli se tohle tam vubec da delat.?:.??

Jak vypnutim zasuvneho modulu? Ale v tech udalostech je napsane jen "zprava" a muzu na ni kliknou a smazat...ale to je zvuk pro prichozi zpravu. ja chci smazat zvuk ktery slysim kdyz zpravu odeslu. Jsem v nastaveni v polozce zvuk...a kdyz jsem v nastaveni "zvuk" tak tam je vedle titulku "Zprava odeslana" ikonka slozky a muzu ten zvuk vybrat, vedle na ikonce ho prehrat....ale smazat ......smazat ten zvuk pri odchozi zprave nejde teda.....?

V prvej reakcii sa spomenul Trillian, potom uz nikde, co je zvlastne, kedze je to IMHO najlepsia alternativa. Nie je dokonaly, ale skusal som vsetky znamejsie alternativy a vzdy som sa k nemu vratil, mozno hlavne pre jednoduchost a intuitivnost.

Mozno pomoze zoznam vyhod a nevyhod:

+ ziadne reklamy
+ okrem ICQ podporuje aj AIM, IRC, MSN, Yahoo
+ vsetky kontakty v jednom zozname
+ intuitivne ovladanie
+ vsetko je prisposobitelne (vzhlad, kategorie, zvuky, profily...)
+ portable (neviem ci oficialne, ale vsetky nastavenia a kontakty su v jednom priecinku)
+ Basic verzia zadarmo

- audio a video chat pre ICQ nefunguje v neplatenej verzii
- video chat len v platenej verzii
- mozne problemy pri posielani suborov, hlavne pri ICQ
- slaba podpora Skype, myslim ze musi bezat aj hlavny program a je dostupne len pre platenu verziu

Inak Mirandu nechcem koli komplikovanosti, mnozstvu pluginov ktore potrebuje a aj tak sa neda prisposobit tak ako Trillian, skoda, uz nemam chut pouzivat programy nad ktorymi musim maturovat kym ich mozem zacat pouzivat. QIP nepodporuje MSN, ktore potrebuje, takze by som musel pouzivat aj tak o jeden program navyse.

Mne staci pisanie pre ICQ a MSN, na audio (a video) chat pouzivam Skype, ktory asi aj tak nebude nikdy v buducnosti plne integrovany v alternativnych klientoch a da sa to aj vyuzit, ked nechcem pouzivat audio/video chat, nezapnem Skype, len Trillian.

Já jsem Trillian měl hodně dlouho a nakonec jsem byl donucen migrovat na Mirandu a to z následujících důvodů:
- od někoho mi místo diakritiky chodily různé znaky
- jiní zase viděli znaky místo mojí diakritiky (a nikde jsem tam nenašel žádný nastavení, který by na to pomohlo, kódování, změna fontu...)
- některé kontakty jsem viděl neustále offline, přestože prokazatelně byli online a ani neměli status invisible.

Všechny tyto problémy v Mirandě nejsou.
Přesto bych se k Trillianu vrátil, kdyby se daly tyto potíže vyřešit, ze všech IM mně vyhovoval nejvíc.

A jeste se chci zeptat jestli jde u trilianu udelat neco proti tomu aby mi to nepsalo takovy ten "blevajz" kdyz mi nekdo pise s diakritikou. i kontakty mam ulozene s diakritikou...tak si asi dovedete predstavit jak to pismo vypada...da se s tim neco udelat?