Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr tiskárna

Dobrý den,
Chtěl bych si pořídit new tiskárnu.
Ale o tiskárnách nevím nic moc tak se chci zeptat tady.
Od tiskárny bych chtěl aby měla skener a provozní náklady byli co možná nejmenší.
Rozpočet cca 2500,-Kč - 3000,-Kč

Zalíbila se mi tato:
CANON PIXMA MP-540
http://www.alza.cz/multifunkcni-tiskarna-canon-mp- 540-skener-kopirka-fax-d99675.htm

Tak bych chtěl vědět váš názor na tuto tiskárnu popřípadě doporučte lepší.

Pokud byste pořídil zmíněný Canon, jako levná inkoustová multifunkce se dá. Canon je tady slušný výrobce.

Jinak - co se týče úspornějšího tisku textu u inkoustu, tak jedna z těch rozumnějších možností je volba (u Canonu v ovladači) "Kvalita tisku - Rychlý" a písmo lépe např. Arial (u Times New Roman by bylo písmo poněkud méně jasné/čitelné/kontrastní, zvláště pod velikost 13 nebo 12, moc se u inkoustu "při šetření" nehodí/je méně ideální), také je u inkoustovky daleko více vhodnější myslet na kvalitu papíru - hladší a bělejší typy, myšleno i ve stejné základní běžné gramáži (80 g/m2), jsou výhodnější, text lépe vypadá.

Laser je na text podstatně lepší volbou (jak kvalita, tak většinou i náklady), vlastně i na horším papíru vypadá fajn (běžný inkoust se tady často, z bližšího pohledu, viditelně lehce v okrajích písma rozpíjí, pokud se tiskne v základním/standardním nebo vysokém modu).

1. Projdi si příspěvky k tiskárnám na stránkách czechcomputer.cz
2. Zjisti si jak jsou na tom HP, Epson, Canon s použitím neoriginálních kazet nebo opakované naplnování těch originálních (a použití resetérů).

Já si tuto tiskárnu před měsícem koupil ]:) Epson jsem vyřadil hned kvůli možným problémům v používánjí refilů, no a pak rozhodlo přečtení několik recenzí testů mezi HP a Canonem.