Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Evergreen: Výběr digitálního fotoaparátu

Ahojte,
a je to tu zas - výběr foťáku. Prohledal jsem Poradnu, našel několik užitečných threadů, vesměs ale již nějakou dobu starých a ne zcela vyhovujících mých požadavkům, proto si dovoluji založit thread nový. Vybíráme foťák místo Olympus C-730 (je to divné, ale s půjčeným Nikonem za pár tisícovek jsem ten Olympus v kvalitě obrazu docela rozcupoval, asi už je ten Olympus zastaralá věc a nebo se začíná rozsypávat), zde jsou požadované parametry:

- dobrý poměr cena/výkon (kvalita)
- pokud možno kvalitní fotky z ruky i v interiéru - toto je klíčové (a asi stěží splnitelné, no uvidíme)
- optický zoom tak 4x (čím víc, tím líp - i tak se mi bude těžkou loučit s UZ)
- optický stabilizátor obrazu
- megapixely nehrají roli
- nemusí mít žádná hebla pro manuální nastavování
- naopak musí mít hodně dobře zvládnutý automat, aby uživatel prostě jen namířil a PAL!
- USB mass storage
- schopnost pamatovat si nastavení i po vyjmutí baterií
- video nemusí být, byl by to bonus
- přednostně aby byl na tužkovky, ovšem LiIon/LiPol u jinak vynikajících kandidátů překousnu
- dobíjení z PC přes USB, to by byla třešnička na dortu, stejně jako přenos fotek přes bluetooth nebo snad WiFi :)

Rád bych se vešel do 5 000 Kč, tuším ale, že to nebude úplně splnitelné přání vzhledem k tomu, co jsem si navymýšlel, takže bych snad zkousnul i něco navíc, ale rozhodně to musí být čtyřmístná cifra. Radši bych kompakt, pokud ale takový foťák jako kompakt neexistuje, tak holt zrcadlovku či jak se tomu říká.

Děkuji!

Díky za tip, tento nevypadá špatně, skoro až je podezřelý za ty peníze. :)
Možnost došroubovat další sklo určitě využívat nebudu, toto mě nikdy nechytilo.

V recenzích tomu trochu vytýkají mírný šum v obraze, ale prý nic hrozného.

Šum? Za ty chechtáci? Na umělecký fotky je potřeba něco zdatnějšího. Pro nás co fotíme ptáky v zasněný přírodě, eventuálně domácí mazlíky včetně manželky, to bohatě stačí. šumy snad vyeliminuješ v ňákym lepšim fotoeditoru, třebas.. No a na hokejový mače foťák neberu..rači :-))

Procházím další recenze, tam naopak jsou spokojení, že na běžné nastavení není s šumem vůbec žádný problém. :)

Ještě tak kdyby bylo něco s větším zoomem, to by bylo... na 10x zoom se zvykne strašně rychle. Ale to můžu na kompakt zapomenout.

Pokiaľ oželieš 4x zoom a stačí ti len 3x, tak jednoznačne najlepší v pomere výkon/cena je Benq DC C750. Zrejme už bude v predaji už nejaký novší typ. Vyhovuje v bodoch 1, 2, 4 (čiastočne, má nejaký stabilizátor, ale neviem na akom princípe), 5 (7 Mpx), 6, 7, 8, 9, 10 (má), 11 (2 ks), 12 (myslím, že nie, neskúšal som).

Kupoval som ho ako doplnok k jednému foťáku. Tento som chcel mať ako mobil stále pri sebe (je to obyčajné mydlo), ale po zoznámení s ním ma prekvapil vysokou kvalitou fotiek, akú som pôvodne ani nečakal. Naraz ho kupovali ešte dvaja známi a sú maximálne spokojní. Cena v lete okolo 2500 Sk, vo svojej kategórii najnižšia v tej dobe.

Ešte doplním: Šum je na veľmi nízkej úrovni a to som skutočne ani nečakal. Za tú cenu som čakal oveľa nižšiu kvalitu. Osobne by som ho v tej dobe nekupoval, keby už jeden foťák nemám, keďže som od tej značky veľa nečakal, ale teraz by som sa toho nebál. Optika Pentax.