Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CSS - odkazy

Zdravim, napíšu do hlavičky jak bude vypadat odkaz, ale problém je v tom, že to nefunguje jak by mělo. Po najetí myši se nic nestane, po kliknutí je to v pořádku a při kliknutí také, i samotný odkaz bez kliků atd. je v pořádku.

Zdrojový kód vypadá takhle:

<style>a {color: black; text-decoration: none;}
a:link {color: #444444; text-decoration: none;}
a:hover {color: white; text-decoration: none;}
a:visited {color: #444444; text-decoration: none;}
a:active {color: white; text-decoration: none;}</style>

Prvek a:hover musí být uvedený až jako poslední (za visited a active), aby fungoval.

Vysvětlení: najedeš nad odkaz. Měl by se tedy změnit na bílou barvu. Jenže ten odkaz už byl navštívený, a visited máš za hover, takže se barva "přepíše" podle visited na #444444.