Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nejlépe ochránit PC před sajrajtem z netu?

Nedávno se mi dostal z netu do PC vir a trojský kůň, díky kterým jsem musel kompletně všechno smazat a znova nainstalovat. Přitom mi nepomohlo ani nejnovější AVG s pravidelnými aktualizacemi. Prosím tímto o radu, jakým způsobem nejlépe řešit své PC. Mám 1 HDD 500GB, systém Win XP Profi, Poslední Nero. K netu jsem připojen přes ADSL od O2, pokud stahuju nějaký věci, tak z warfora, warcentra atd. Nevím, zda by nebylo jistější koupit ještě jeden disk a na něj dát systém a používat ho pouze na net, páč na tom jednom disku mám i důležité věci atd. Nebo je potřeba sehnat lepší programy k zabezpečení systému...opravdu nevím co dál....

nepíšeš co máš za verzi windows, ale u tobě podobných zoufalců je to jedno.
podle toho odkud stahuješ, jednoznačně omezený pracovní účet, jako amin se přihlásit jen pro instalace a nastavení.
lézt na takové servery jako admin znamená ztrátu času něco zabezpečovat. to je to samé jako když se budeš kamarádit s ruskými děvčaty z václaváku, a pak doufat že tě nějaké tabletky zachrání před aids.
omezený účet má jediný problém - většina windows uživatelů vůbec netuší že nějaké účty existují, jak se jmenuje ten jejich, a že můžou mnohem lépe fungovat jako "user".

p.s. pro "be" a podobné: v poslední době se to tu množí návštěvami z živě a spol, kteří sem chodí soutěžit o co nejdebilnější příspěvek. sice mímo téma, ale hlavně že dokáží zadat smajlík. ve staré spartě to rovnou po narození shazovali ze skály.

Pokud Ti však nevyhovují omezení plynoucí z uživatelského účtu, o kterém je psáno shora, je možno si nainstalovat program Returnil.

Pak se můžeš na netu chovat naprosto nevázaně, třeba si i PC zamořit, přičemž však jeho zresetováním se dostaneš do stavu, ve kterém se nacházel před svým spuštěním.

Nestahovat sajrajt z netu. K čemu potřebuješ nějaký warez? Spoustu kvalitního software je dnes zadarmo. Jestli chceš pirátit hry, zkus si je opirátit od kamarádů a předtím to prozkoumej antivirem.

Před tvým přístupem tě nezachrání ani neprivilegovaný účet. Když nepůjde crack.exe spustit pod userem, přepneš se do admina - před zhovadilým přístupem tě nezachrání žádný operační systém, antivir, ani uživatelský účet.

jo...maličko jsem nadsadil, legrace je že z těhle warezů stahuju bez problémů několik měsíců a ten vir co mi to způsobil byl úplně z jiných stránek (patch ke hře), ale chápu že z těhle warezů je riziko vysoké a tím, že nějaké věci stahuju si koleduju...každopádně hledám řešení, které to riziko alespoň sníží a to s těmi přístupy se mi zdá zajímavé, o téhle možnosti jsem třeba vůbec nevěděl...PS: rád bych se o tom dozvěděl více, nemáte náhodou někdo odkaz na tu problematiku....zatim díky