Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhe vypinani pc

ahoj, tak ja jdu vyzkouset tu novou poradnu a jeji radce:-):)).potrebuju neco udelat s kamosovym pc. upozornuju, ze jsem zacatecnik a kamos je totalni lama. ma win xp, kerio, nod-placene. ma 2pc v siti a oba chodi na net. ten druhy pc je vypnuty a vypina se v pohode, ale kdyz chce vypnout ten prvni-hlavni, tak to trva nekdy i 5-15minut, podle toho jak se to asi vyspalo. co se s tim da delat? nema vir ani spyware.nebo na co se aspon zamerit. hledal jsem na netu a je tam tolik moznosti, ze nevim co driv udelat. nic se na tom pc neprenastavovalo a cca pred 14 dny to zacalo delat. predtim vse ok.

Tohle se muze dit opravdu z mnoha ruznych pricin. Napada me, ze se dlouho ukoncuje nektera ze sitovych sluzeb (dost casto to byva sdileni adresaru). Dlouho se taky odhlasuje ATI Controll Center (nepreinstalovavali jste ovladace, je-li v PC grafika od ATI?). Taky muze byt plny disk. Etc...

nepreinstalovavalo se vubec nic, jen jsem mu instaloval kerio a misto avasta nod. nod po avastu nasel asi 700 viru a vse vycistil, bylo to podle dalsi kontroly v pohode. jak urychlit nebo jak zjistit, ze se vypinaji ty sluzby podezrele dlouho? v task manageru vim jak je najit, ale neumim zjistit,ktera se tam zdrzuje zbytecne dlouho

no jo to uz vim, ja kdyz jsem to nainstaloval vzdycky davam advanced, ale i tak jsem pak zakazal ty tiskarny a nic neslo, pak jsem si prosel nastaveni a premenil a bylo to ok.neznal jsem rozdil mezi duveryhodynou siti a inetrnetem:-):-[

jezis to snad ne:-) ja kerio pouzivam taky a mam stejnou zakladovku jako on a vypne se mne to max. do minuty. mne uz to jednou delalo a vim, ze ty zakladovky nestoji za nic, nekde jsem o tom cetl. mne uz odesly 2 a vzdycky mne dali stejnou, nikdy nechteli abych si doplatil za lepsi a koupil jsem si i lepsi zdroj a jsem ted v pohode, teda zatim;-)mame oba gigabyte 7VT600 1394

Kolik počítačů Vám prošlo pod rukama? To že je to na jednom v pořádku vůbec neznamé, že se to na druhém může chovat jinak. A to dokonce i když jsou ty počítače zdánlivě stejné. Zkušenost mě naučila, ze podezírat je třeba vše. KPF pracuje většinou ke spokojenosti, ale už mockrát způsoboval problémy podobného typu, vč. jeho pádu při pokusu o vstup do konfigurace, přičemž jinak pracoval jak má. atp.

Tak techhle desek jsem prodal asi dvacet (a sam na ni ted datluju tuto odpoved) a do reklamace nesla (tuk, tuk) ani jedina! At si odpurci VIA chipsetu rikaji cokoliv, gigabajti sestistovka je jedna z nejstabilnejsich maticek, co jsem mel tu cest strcit do kejzu. S tvym problemem (s nejvetsi pravdepodobnosti) nema otazka HW vubec co delat - proste ti ve win bezi neco, co nema, nebo mas ve FW nejake posahane pravidla, nebo mas posahane sluzby, nebo... etc. 8-)

no sluzby u mne doma mam podle hulana a tak to musi byt prece spravne, ne?:-D u nej na pc se sluzbama mam strach, protoze tomu poradne nerozumim a nevim, ktere sluzby jsou nutne k chodu druheho pc. tak s tema deskama to je zajimavy, nam je prave dal ten nas kamos a je s nima problem od zacatku. mne odesly 2, tomu kamosovi 1.myslim, ze fw mam nastavenej dobre. mam to zase podle arcisita z fora na viry.cz a rekl bych, ze ten vi ktera bije

tak tohle ti nereknu, protoze tomu nerozumim. nebo napis kde a jak to zjistim. ja trochu umim nastavit kerio a jak jsem rikal. doma mam sluzby podle hulanovych stranek, ale na tech pc o kterych je rec- tedy u kamose, jsou sluzby uplne netknuty, protoze se do nich bojim hrabat, jak jsem rikal, nikde jsem nevidel navod jake se daji vypnout aby neprestaly jet oba pc.bezi mu tam sluzeb moc. jen procesu v task manag. ma asi 42 ja jich mam asi 25

::) To pises len tak "mimochodom"? :-) Tam uz bude riadny bordel v systemovych suboroch apod., obavam sa ze najlepsie bude uplne to preinstalovat, a pouzivatelovi vysvetlit ze sa neklika vzdy na "OK" a na vsetky prilohy v mailoch (hlavne nie na hola_zena.jpg.vbs a pod. :-))

... ale skusil by som este najprv ten XP antispy, ako uz pisal niekto nizsie.

1) muze to delat nejaky program nebo sluzba, ktery se odmita ukoncit
2) muze to zpusobovat problem s odpojovanim uzivatelske casti registru.

ad 1)
- zkontrolovat na spyware
- zkontrolovat programy, ktere se spousti pri startu (Start/Spustit/msconfig)
- povypinat nepotrebne sluzby (viz clanky na Zive.cz o ladeni WindowsXP)

ad 2) stahnout z M$ opravu

1. spyware nemame
-msconfig je ok, neni tam nic, co by bylo nakazeny, ma tram sice vic sluzeb, nejaky brother centrum a rakovy blbosti, ale jinak ok
-sluzby bych rad vypnul, ale nevim jake povypinat v pripade, ze pouziva prave jeste to druhe pc. kdyby mel 1 jako ja doma, tak bych to zvladl
2. MS opravou myslis co?zaplaty?ty mame vsechny

aha, ja nevedel, ze je v tom rozdil. tak ted vycerpavajici odpoved:-). ma 2pc a cislo 1 je jako hlavni a je na nem nainstalovany kerio a kupovalo se kvuli tomu, ze i druhy pc chodi na net a ve free verzi neni moznost pouzit kerio jako branu. druhy pc chodi na net pres prvni.

Zkus tohle:
Pokud se někomu zda pomalé vypínáni PC ve Win XP tak to změnite jednoduchou úpravou v registrech Windows. Klikněte na start/spustit a do kolonky napište slovo regedit odentrujte. V zobrazeném okně klikněte na HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTÉM/CurentControlSet/Contro l při kliknuti na Control klikněte na žlutou složku, tak aby se vám v pravém okně zobrazili položky registru. V tomto okně najděte položku WaitTokillServiceTimeout a dvakrát na ní poklepejte myší a změňte nastavení 20000 třeba na 5000 nebo i nižší. Nastavení se projeví až po restartu PC.

V tom pripade si nastav i zkraceni doby cekani na aplikace, nejen sluzby:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]
; zkraceni doby cekani na ukonceni sluzeb pri ukonceni Windows
"WaitToKillServiceTimeout"="2000"
[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
; zkraceni doby na ukonceni aplikaci pri ukonceni Windows
"WaitToKillAppTimeout"="2000"
"HungAppTimeout"="2000"

Podle meho to vypada ze se po*** knihovna pri likvidaci viru a brzdi to celi system ale je tu take moznost pripojeni site LAN mezi temi dvema PC ale v tom pripade by se melo zobrazit ukoncuji pripojeni v siti blabla.
Registr v tomto pripade mnoho nepomuze , radeji bych udelal reinstall WIN bude to pro tebe mnohem jednodussi nez se stim matlat hodiny .:-)