Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pomoc se sestavou PC

dobrý den.potřeboval bych poradit se sestavením nové PCsestavy pro syna.počítač používá pro náročné hry , vytváření videoprezentací v různých studiích ,kde je asi patrně důležitá i velká RAM paměť.ale HLAVNĚ mi jde i o to dozvědět se o tom ,jaké komponenty do PC by se měly koupit ,aby nemělo tak velkou spotřebu el. energie, pokud se to tedy ovšem výběrem správných součástí dá aspoň trochu ovlivnit, protože počítač je zaplý celý den po celý rok a velkou část dne se používá pouze internet.takže každá kilowata dobrá.v současné době používáme :

základní desku - ASUS MB Sc AM2+ M3N78PRO, nVIDIA 8300 (Hybrid SLI)
grafiku - Asus EN9800GTX+/HTDI/512MB DDR3, 256bit, Dual slot
procesor - AMD Phenom TripleCore X3 8650 2.3GHz, 3,5MB, socket AM2+, 95W, BOX AMD
zdroj - Eurocase FORTRON BLUE STORM II 500W FSP500-GLN, 12cm fan, akt. PFC
diks - Western Digital HDD Caviar Blue, 500GB, 7200rpm, UATA, 16MB
RAM - KINGSTON 4GB 800MHz DDR2 ECC CL5 DIMM (Kit of 2x2GB)

nejde mi o žádné velké navyšování výkonu všech funkci . asi půjde zřejmě o jinou volbu zdroje,jaké větráky atd.pokud máte nějaký dobrý tip na to , jak PC udělat úspornějším ,kde součásti budou mít stejné nebo o malinko vyšší parametry než uvádím. budu vám vděčný.

Tak na takovémhle stroji nevidím moc slabých míst:D
Trojjádro sice dnes nemá téměř žádné využití. Nejsem odborník ale na hry bych zvolil spíše AMD Athlon 64 X2 6000+ s nějakým kvalitním chladičem a lehce přetaktovat, což ale stejně nebude téměř znát.
Deska má zjevně 2 nebo více PCIe slotů takže koupit ještě druhou stejnou grafiku a zapojit do SLI.
Zdroj je kvalitní.
Jediné trošku slabší místo bude HDD. Koupit nějaký o něco větší.
Doporučuju Western Digital např. 640 GB s 32 MB Cache ale ani to nebude nijak zásadní změna.
Tohle PC je výkonné dost a dost:P

1. Hybrid SLI bych řekl, že moc nefunguje a že podpora v nových ovladačích už snad ani není (ale nesleduju to, tak se můžu mýlit).
2. Desku s nForce rozhodně NEDOPORUČUJU
3. Novější náročné hry se rozhodně nespokojí s 9800GTX
4. zdroj je buď EuroCase nebo Fortron :-) vyber si... (v tomto případě asi fortron)
5. proč všichni chcete starší a méně výkonné disky? Proč ne moderní 640GB disk? Třeba WD6400AALS
6. Proč staré a výběhové 3-jádro s relativně mizerným výkonem, když nové modely jsou cenově srovnatelné?

Ale on podle toho co pise uz to takhle nejakou dobu pouziva, jen by chtel obmenit PC tak, aby bylo o neco vykonejsi a pritom melo mensi spotrebu. :-D
---
asi bude mit skrin Eurocase a zdroj Fortron a spojil to do jednoho.
---
ted z hlavy nevim, staci si precist testy a ze je jich na ruznych webech hodne, ale myslim, ze GF9800GTX je zhruba stejne vykonna jako GT260, akorat ta GT260 je novejsi, takze novejsi technologie a snad i o neco mensi spotreba, ale zase to neco stoji a vykonu moc nepridas. Vic vykonu je GT295, ale take vyssi spotreba el. energie.

rozumím. nejsem znalej oboru, jen jsem chtěl zjistit jestli třeba u mého pc nemám věci ,které se dají pořídit s nižší spotřebou ,ale se stejným výkonem. jak říkám,nemám přehled o vývoji tohoto oboru ,proto jsem se chtěl jen informovat, než si nechám něco sestavit a pak zjistit, že jsem mohl volit lepší alternativu.třeba to 3jádro- je skutečně zbytečné pro hry a práci se střihem videa?

jasně, na ty testy někde mrknu, jen ještě jak je to s tím procesorem AMD Phenom TripleCore X3 8650 2.3GHz, 3,5MB, socket AM2+, 95W. pro hry a střih videa, kde třeba načítáni přechodů a poté jeho nahrání chvíli trvá,je vhodný nebo bych měl zvolit jiný typ? máte někdo nějaký dobrý tip?