Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou wifi?

Ahoj,

O2 se chystám vypovědět smlouvu na net, a místo toho se chci připojovat přes wifi (shodou okolností chytám wifi signál taky od O2 :) Na notebooku - s vestavěným wifi rozhraním - je signál naprosto v pořádku, bez výpadků, rychlost připojení nejde pod 48 MB/s a net jede hodně slušně. K PC jsem si koupil wifi adaptér, abych mohl taky jet bezdrátově, ale je to dost porod - rychlost do 10 MB/s, mizerný příjem signálu a každých 5min výpadek. Používám USB adaptér ZyXel G-202.
Předpokládám, že problém je asi v adaptéru, když na notebooku je vše bez problémů. Jaký jiný adaptér byste mi tedy doporučili? Nebo existuje jiná možnost, jak toto vyřešit?

Díky.

ideální je koupit wifi klienta s WISP nebo bridge režimem. Osobně bych to vyřešil nějakým Ovisem WL-5460AP v bridge a za to bych pověsil nějaký Asus WL-5x0 (pro běžnou domácnost stačí WL-520gC) a naflashoval bych tam rovnou superstabilní DD-WRT.

Pokud nechceš doma používat bezdrát, postačí ti samotný asus jako WISP router.