Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdražuje se hw procesory ?

Rentigo odpovídal na dotaz ohledně procesorů, kde psal že opterony půjdou nahoru. Pak tam byla poznámka, že už to začalo. Tak jsem juknul na ceníky u Bohemky kde beru občas zboží a hup Opteron 144 Box o 500Kč od minulého týdne. To jako bude ještě v něčem pokračovat ? Leden, únor dobrý měsíce, kdy se moc neprodává ceny jdou dolů a nebo stagnují a dobře se nakupuje. Že by nějaká změna ? Kamarád chtěl postavit něco levnějšího na přetaktění, tak jsem chtěl poskládat DFI nForce4 ultra s Opteronem. Tak ho asi zklamu, když to bude takhle po pětistovkách lítat nahoru

[mod]změna kategorie (Kurt)[/mod]

Ano AMD tento měsíc poněkud hýbe s cenami - nejdřív zlevnilo Athlony a zdražilo Opterony, potom zase zlevnilo dvoujádrové (2xx) Opterony.
Navíc koncem minulého roku se vyrojily zprávy, že Opteronů je nedostatek, takže ceny patrně budou kolísat i nadále...

Nedostatek (a nedodavani maloodberatelum) Opteronu byla fama. Je pravda, ze "stoctyriactyricitky" sly o petikilo nahoru, ale to je jen dusledek OC potencialu, ktery v sobe tento CPU skryva (pravda, zalezi na verzi, ale i tak je to sila!). Ja to se svymi usery resivam a pokazde si vyberou "ocko" ;-)