Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD přehraje max.rozlišení 720x576

Chci koupit nový DVD přehrávač Ferguson (hlavně na DivX) .Na fórech je upozornění, že
max rozlišení, které přehraje, je 720 x 576.Znamená to, že ostatní běžné značky v relaci do 2 000 Kč přehrají i vyšší rozlišení ?
Co z toho omezení v praxi vyplývá (o co vlastně jde)? (sorry za laický dotaz, nechci koupit špatně)

Rozlišení DVD videa je (z normy) 720x576. Je to "klasika". Občas jsou, zejména novější filmy, i ve vyšším rozlišení.

Pokud budeš mít filmy na DVD, jako DVD video, pak jsi OK. Ostatní filmy můžeš přehrát na PC.

Pavel

720x 576 - rozlišení SD (standard definition)
1920x1080 - rozlišení Full HD (full high definition)
1280x720 - rozlišení HD (high definition).
-----
Pokud trváš na větším obrázku, musíš si koupit přehrávač s podporou HD a Full HD.
Jestli nemáš TV velikosti fotbalového hřiště, tak rozdíl markantně nepoznáš viz. hd.php