Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde skrýt IP adresa při odesílání e-mailu?

Zdravím,chtěl jsem se zeptat,jestli se dá skrýt IP adresa při odesílání mailu?Mám menší problém a proto se chci zeptat,jestli ted víte odkud píšu a jaké mám připojení??Zbytek vysvětlím později.... Děkuji

Silná většina freemailů odesílá IP adresu stroje (v hlavičce emailu), ze kterého jde zpráva. Pokud je IP sdílená více počítači je věc druhá...... Pokud se email odesílá přímo z počítače, tak poštovní klient, respektive poštovní server tam tvoji IP přidá nebo může přidat, záleží na nastavení. Je třeba si zkusit odeslat email a podívat se na straně příjemce do hlavičky. Skrýt IP samozřejmě lze, stačí použít "anonymizér".

Zjištění tvé IP z druhé strany se dělá, že ti někdo pošle email ve formě HTML, ve kterém mohou být obrázky nebo odkazy kamkoli ven (klidně mohou být schované, nebudou vidět např. obrázek velikosti jednoho pixelu) a jejich aktivace na druhé straně dá info o IP. Obvykle tato činnost vyžaduje povolení, poštovní klienti obvykle defaultně vyžadují povolení na externí odkazy kamkoliv mimo počítač......