Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení Boot

Z čeho má být v Biosu nastaveno bootování, když má PC najec normálně z HDD? Volby:
1) SATA
2) IDE 1:HL-DT-ST DVDRAM GSA T10N
3) IDE 0:Hitachi HTS541212H9AT00
4) USB...
5) USB...
Jde mi o to jestli ze SATA nebo toho HDD Hitachi, vždycky jsem to nastavoval na Hitachi, ale teď jsem upgradoval Bios a přenastavilo se to samo na SATA a jede to taky! Co je správně?

A máš nějaký SATA disk?

Když se nenajde bootovací zařízení, pokračuje se bootováním z následující jednotky.

Tedy když bios nenajde nic na SATA, pokračuje na DVD mechaniku.... pokud v ní není vložen disk, pokračuje na třetí zařízení, což je Hitachi a z něho začne bootovat.

Takže buď to můžeš nechat jak to je (výchozí hodnota), nebo to přenastav na pořadí DVD, Hitachi, SATA, USB.

DVD mechaniku uvádím první proto, aby sis mohl nabootovat třeba nějaké LiveCD/Recovery CD nebo až budeš přeinstalovávat Windows, abys mohl nabootovat systémové CD.

Při běžném použití může být DVD mechanika nastavena až za HDD, boot tím bude asi o 1/10 sekundy rychlejší, ale pak by sis to musel v případě potřeby přehodit zpět.