Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lamská otázka - RAMky

Zdravím, je možné zapojit 2 ramky, každá jiné značky (výrobce) ? Předem děkuji za odpověď. Jo a ještě jaký je rozdíl mezi DDR2 a SDRAM. Toť vše, zatím zdárek.

Ano, je možné kombinovat paměti různých výrobců - ale někdy to nemusí fungovat.

Mezi SDRAM a DDR2 není žádný rozdíl, protože to je obojí označení jedné paměti.

Cituji Wikana:

SDRAM je typ pamětí, DIMM je typ paměťových modulů. Prakticky všechny současné paměti jsou SDRAM DIMM.

http://pc.poradna.net/q/view/336034-doplneni-pamet i-do-asusu-dimm-nebo-sdram?page=r338931

Zatím zdárek.

Je to možné, ale je riziko, že si neporozumí a budou dělat problémy… DDR2 jsou druhem SDRAM (historická posloupnost: SDR - singl data rate; DDR - double data rate; DDR2 - totéž, co DDR, ale na vyšších frekvencích, DDR3 - dtto; rozdíly ve výrobních technologiích vylučují vzájemnou kompatibilitu různých typů…)

mozes, ale ked tvoja tajna doska podporuje dualchannel, tak je lepsie davat tam uplne stejne pamate parovane (dualchannel znamena 2x vyssiu priepustnost ("rychlost") RAM).
Ked si tam ale mal doteraz len jednu, tak ani doteraz tam nebol dualchannel, takze bez dualchannelu to bude rychle tak ako doteraz (predpoklad ze nova RAM nebude pomalsia ako ta co mas teraz).