Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybírám základní desku

Rozhodl jsem se, že vylepšim PC. Koupim od Intelu CPU E8500 (3,1GHz) a všechno ostatní jsem tady už několikrát zmiňmonoval (jako je case, zdroj atd.). Problém mam s MB, koukal jsem už na nějaké, ale nevim jaký by byl ideální pro E8500.
Značku bych bral asi ASUS, ne?
S koupí nové case jsem se rozhodl, že do ní dám jen jeden HDD a to 1TB, dále tam budou dvě 2GB RAMky značky Patriot a grafika Palit GeForce 9800GT 512MB. OS dám originální Visty.
Jakou by jste teda vybírali desku pro dobrou konfiguraci pro herní PC?

4 jádro ani nechci, i když u GTA IV by to byla výhoda. :-(

Zatim je můj favorit http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5499 2.

Tomu nerozumím. Vy ušetříte na procesoru E8500 a pak tam chcete nacpat desku za 7000:?: Co koupit to čtyřjádro a koupit normální desku, tedy něco s chipsetem P45? Budete taktovat?

ps: aha, špatně jsem si to přečetl. 4-jádro nechcete... Ale ta deska je zbytečně drahá.

Gigabyte? Neslyšel sem na ně zrovna chválu...

Pravda je takova, ze desky Gigabyte patri k tomu nejlepsimu, co se vubec da koupit. Asi's poslouchal na divnych mistech...

Chipsety Intelu SLI nepodporuji (zatim). Umi pouze CrossFire (resp. Xfire). Pro SLI musis poridit nVidia chipovou sadu (nForce 7xx), ale to ja osobne nikomu doporucovat nehodlam.

Kup si desku, jakou chces, je uplne jedno jestli Asus nebo Gigabyte nebo jinou. Ono taky cloveku, ktery si da dobrovolne do PC ramky znacky Patriot a GK znacky Palit se toho moc poradit neda. :-D

P.S. Desku na X48 chces proc ? Nevis co z penezma ? (Jeste bych to chapal, kdyby jsi si mermomoci chtel koupit dve GK do Crossfiru, ale s GK 9800GT ?) ]:)

OMG ty mi dáváš... :-D
Bohužel jsem nevěděl co mi tam dávají (neskládal sem si ho), v tu dobu sem nevěděl co je Patriot zač a GK Palit jsem taky nechtěl, ale byla na skladu a byla levná. :-(
Původně jsem chtěl od Zotacu GeForce GX2 a nebo GTX260 OC, ale neměl jsem na to ani CPU a ani nebylo peněz na rozhazování.

rozdíl v časování udělá max. tak 1-2% navrch ve výkonu...

Já už z nakupování drahých RAMek vyrostl. Důležité je jen, aby měly při prodeji obal (stačí blistr), aby je nějaké nemehlo ve skladu nesejmulo ESDčkem. Navíc moje lowendové 800MHz Kingmaxy za pár korun jdou stabilně přetaktovat až na 1100MHz.. :-)

Nebudu kupovat 4 jádro za 8000Kč, když ho stejně nevyužiju. Je mi 15 let a žádný program který by vytížil všechny 4 jádra nemam, nepočítám žádné šložité výpočty a ani nědělám nic s grafikou.
Takže ušetřim na CPU, koupim E8500 za 5000Kč a desku http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6047 2, http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6132 0 nebo něco jinýho?
Ten CrossFire nevyužiju, pže mam nVidiu. Tak asi nemá cenu kupovat MB s CrossFire, co?

A ještě jaký je rozdíl mezi DDR2 a DDR3 (kromě jejich frekvence)?

S RAMkama a GK, kdyz uz je mas, mnoho nenadelas, tak at slouzi dele nez 2 roky zaruky.

Zdroje Enermax moc nemusim, myslim, ze cena versus kvalita tam az tak nesedi, ale tim nerikam, ze jsou spatne.

Vylozene jsi me potesil se skrini, sice vzhledove se mi moc nelibi, ale vnitrni rozmisteni komponent se zdrojem dole a mrizkama pro disky na storc je perfektni. :-)

K tomu Enermaxu - nejenže není špatný, ale dokonce typy PRO/MODU82+ jsou výborné, já je vidím dokonce kousek (ne nějak zásadní) výše, hlavně hlučnost a účinnost, než konkurenci od Corsairu, tady jinak výborného protějšku, klasiku HX 520. Modu82+ je pravda dražší (kabeláž), klidně bych vzal Enermax PRO82+ 525W s cenou někde kolem 2 700 Kč.

K tomu chieftecu:

Zdroj lze připojit k základním deskám s 24pin konektorem. K dispozici je dále přídavný 4 a 8pin konektor, 6pin PCI-E a 8(6+2)pin napájecí konektor, 6 molex konektorů (z toho dva pro disketovou mechaniku) a 6 SATA konektory. Tato kabeláž je navíc modulární, takže můžete připojit pouze kabely, které opravdu potřebujete.

Ale klidne jdi do toho Corsairu.

Mam vybranou tuto desku: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6047 3.
Líbí se mi, ale nevim jak k ní připojim větráčky a jestli budu moci regulovat jejich otáčky, jde o tyto větráky: 1x http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5778 0, 3x http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5333 4 a jeden 23cm zvrchu skříně.
Jako zdroj mam vybranej: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4128 8.

Budou všechny větráky fungovat a budu jim moci nějak regulovat otáčky?
A nebo mam koupit raději jiný?

Mam skříň: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6001 3 a chtěl bych dát dopředu červenej a do boku asi 2 červený.

Tolik větřáků nezvládne regulovat asi žádná deska. Gigabyte je na tom s regulací ventilátů hůř než asus, umí někdy jen jeden jindy dva /jako asus/. Desku mám v počítači u kterého budu v sobotu (bydlím na dvou místech:-)) když nebude sněžit(zimní úklid:-( v blbou dobu). Ale víc jak dva větřáky regulovat neumí. Hlavně ta 23cm svině podle mě reálně hrozí odpálením konektoru v desce nebo i samostatného regulátoru.

Já bych dal větřák dopředu a dozadu, další dle potřeby.Každý ventilátor i regulovaný hučí.

Odpálí? To snad ne!
Ten 23cm má maximálně 800ot./min. a úroveň hluku je 13dBa, takže není tak hlučnej. Myslíš to vážně, že mi může poškodit MB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6047 3?

A ty zbývající, taky nejsou nějak hlučný, 17,5dB a 17dB není moc!

Dva větráky pujdou zapojit do zádlakní desky a tři zbylí se dají zapojit do zdroje?
Kdybych je monitoroval touhle věcičkou http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6151 8, tak by to šlo, ne?

PS: Taky mam problém se dostat někam jinam z domu, zvlášť když bydlím 8 km od Liberce :D.

No já bych se nesnažil za každou cenu každou díru co si usmyslel výrobce zacpat větřákem. Ono je to kolikrát zbytečný a nevede to k výraznému snížení teplot. Taky můžeš docílit toho že se ti tam bude vzduch točit jak v pračce:-) Už tak tam máš ten nadstandardní 23cm, ten by měl stačit.

Ten 23 cm možná ani regulaci neumožňuje a je vybaven molexem (nevím co do té budky cpou teďka ale myslím že jsem ji montoval a ventilátor má napojen molex kvůli vyššímu odběru který by mohl poškodit mb[jakoukoliv]. Ale jak říkám mohlo se to změnit/můžu se plést). Jinak těch údaných 13decibelů té 23cm obludy..hahaha:-)

Přes ten regulátor bys větřáky zapojit mohl. Mě se to ale zdá vyhozených 1400kč, záleží na tobě jestli to chceš i z estetického hlediska mít v budce. Z praktického to za těch 1400nestojí.

Jestli se ten 23cm větrák připojuje molexem, tak ten turbofan co mam zezadu na skříni taky, pže maj stejný konektory. Ty se teda připojujou ke zdroji, žejo? A ty větráky co chci koupit ty s 3 nebo 4pin konektorem ty maj jít do MB, kam budu připojovat i vetrák od CPU.

A o tý 23cm "obludě" je to takhle napsaný v příručce, takže to asi nebude taková blbost. Je pojmenován jako "silent turbofan".

Kdyžtak existují i manuální regulátory, ne? Akorát nevim jak fungujou.