Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno při připojení HDD ATA/IDE se nezobrazí ve složce "tento počítač"

Prosím o radu.KOupil sem si kabel pro externí připojení hdd pomocí USB. Vše proběhlo ok když to zastrčím do USB tak se mi dole u hodin zobrazí ikonka jako u připojení flashdisku, ve spávci zařízení je zobrazen jako "USB Device" zařízení udájně pracuje správně, když v tento počítak kliknu např na Harddisk pravym a dám vlasnosti/a záložku/hardware tak je tam také zobrazen jako USB Device ale prostě nevím jak ho mám otevřít. díky za každou radu Moucha007777

Neni je ze starýho PC a dokonce je tam i nainstalovaný Windows. To mě právě teď taky napadlo jenže nemám jak ho naformátovat jelikoš v tomhle pc vůbec nejsou kšandy pro připojení tohohle HDD jen SATA. Zkoušel sem to připojit namísto DVD mechaniky nebo diskety teď už nevím která mi tam šla a to se nic nedělo bylo to jako kdybych nic neudělal. Nedá se to sformátovat nějak externě?

Když poklikam na tento počitač pravám kliknu třeba na HDD které už v PC je dám vlasnoti tak se mi zobrazí kolik mám místa a nahoře dám hrdware tak tam je ten HDD co je externě zobrazen. Zrovna tak v ovládacích panelech/System/hardware/správce zařízení ale v tom správci disků neni

heads a clip nechaj napokoji nic tam nestrkaj, strc len jumper do polohy master.
(pokial si mas vybrat jedno z tych dvoch tak si vyber 16heads) ... a pokial mas moznosti aj master with slave a master without (w/o) slave, tak si vyber tu druhu, alebo aj alone, single. Zavisi od disku ze jake moznosti tam mas.

Ano vlavo hore.

Co presne sa ti zobrazi v tom pravy klik na tento pocitac - vlastnosti - hardware? Je tam aj vyrobca/typ toho disku?
Funguje ti v tom PC nejaky USB stick?
Stale nemas ten disk v sprave diskov?

P.S. skus to strcit bez akehokolvek USB predlzovaku (alebo s kratkym kvalitnym kablom) do zadneho USB portu (nie predneho). Ani potom to neni v sprave diskov?

To bude spis harddiskem protoze von se toci normalne na nej ukladam a pak v nem najednou zacne rachtat (nebo spis jako krupat) takovej pravidelnej zvuk a a windows mi pise ze to nemuze ulozit a přeruší se mi to kopírováni. A kdyz mu dám pořádnou ránu tak zase stichne a vklidu se točí a po chvíly zas to křupání. Našel sem záručák myslíš že to je harddiskem abych to nereklamoval zbytečně a nechtěly pomě zaplatit ještě technika.

pravdepodobne (na 99%) je to diskom, ale ako som pisal moze tam byt blby kontakt napajacieho konektora.
Disk sa da otestovat utilitou od vyrobcu (vsetky su na ultimate boot CD), ked ta vypise problem tak je ten disk na reklamaciu, ale na otestovanie utilitou z toho CD je treba ten disk normalne zapojit do PC (bootuje to DOS a v DOSe utilita USB disk asi neuvidi).
Ty mas ten disk este v zaruke?

Jeste asi 3 měsíce by měla záruka platit Zkusim ho připojit na zroj co je v pc a uvidim. To PC v kterym byl sme vyradily kvůly tomu že vodešla základovka aspon sme si to myslely jendřív se sám restartovával a po nějaký době nešel vůbec zapnout třeba to nakonec bylo tim harddiskem a moch bych ho zas dát dohromady.

A nekvalitní je to určitě zas tak často to neviužiju jen na přenášení větších souborů do notebooku tak sem koupil to nejlevnější už jenom podle kvality tech plastů kolem konektoru co se strká do toho hdd je vidět že je to ňákej vietnamskej šmejd.