Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení Bios

Prosím, mohl by jste mi někdo poradit, jak v biosu nastavit, abych nemusel pokaždé při startu počítače potvrzovat F1
Dále bych se chtěl zeptat, mám tři mechaniky a chtěl bych aby se provedl boot postupně na všech, nejspíš mi odešla baterka, měj jsem nějaký čas odpojený počítač od sítě, tak se tam nejspíš nastavilo původní nastavení.Dřív to fachalo.
Předem díky za vaše rady, pokud budou potřeba doplňující informace, rád poskytnu. Karel

Jak F1? Nepíše ti to náhodou Press F1 to resume? To znamená že se na něčem POST (automatický test po spuštění PC) zasekl; mě tohle dělal vadný disk, po jeho výměně už jsem F1 mačkat nemusel.
S těma mechanikama je to jednoduché, musíš vědět která je kde zapojená, zda na Primary IDE channel nebo na Secondary IDE channel; také pozici zda master či slave. Předpokládám že Primary master je disk.

kur.. fix, tu baterku jsi měnil? můžeš to sem aspoň napsat nebo máme hádat?
vlezeš do biosu, nastavíš si pořadí bootování svých krámů jak chceš, a dáš uložit. pokud není baterka mrtvá, uloží se to.

disk je asi sata podle počtu ide, jeho jméno ti snad bios zobrazuje. pro rychlost je nejlepší nastavit boot jako první z něj. v čem je furt problém?

k tomu F1 ti to jistě psalo nějakou chybovou hlášku, třeba checksum error - tak proč ji sem neopíšeš, a vzmůžeš se jen na debilní otázku "Nikdo opravdu neví"?