Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s RAID

Nazdárek, mám dotaz ohledně RAIDU. Dostal se mě do ruky comp na kterým jsou tři HDD, na jednom jsou xp a dva shodný HDD jsou nastavený jako zrcadlící se a je na nich vista. Zkoušeli to prej přeinstalovat a teď nic nefunguje.Tak jsem nainstaloval na první vistu, ale problém je že nevidím ty dva HDD v RAIDU. Chtěl jsem ty disky naformátovat a nahrát tam druhou vistu. Nevím jak zrušit ten raid a pak ho zase nastavit. Předem díky za jakoukoliv radu. Honza

Moc díky, teď jsem na to taky přišel, teď je naformátuju. Pak než na ně bud instalovat, tak je musím dát nejdřív znova do reidu, nebo až nainstaluju druhej systém. Ještě jsem to nikdy nedělal a on to tak chce.

Tak jsem v biose znova povolil RAID pole, nastavil jsem je na zrcadlení. Teď jsem spustil vistu z prvního HDD a ve spráci už je oba vidím jako jeden HDD. Tak je naformátuju a instalnu druhou vistu, pokud se nepletu. Doufám. Jinak zatím dík