Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojit kabelovku k PC

Dobrý den,
Zítra budu připojovat set top box od UPC k TV kartě Winfast.
Mám problém.
Když jsem zjištoval, tak mezi anténou UPC a třeba kostrou videa nebo Set top boxu běhá asi dost velký potenciál. Brní obě ruce.
Chtěl bych se zeptat, jestli toto nemůže PC nějak poškodit?
Teoreticky se ten potenciál přes kartu a kostru PC svede do nuláku v zásuvce, ale jsem četl, že u některých lidí takovýto zemní potenciál nebo jak to nazvat způsobuje třeba brum atd. Takže na elektroniku to vliv má.
Tak nevím. Pomůže galvanický oddělovač? Ale jsem četl, že odděluje jen stejnosměrnou složku, vadí to?
Děkuji

Kolega elektrikář říkal, že zemní smyčka a brum vzniká pokud je to druhé zařízení uzemněno kolíkem v zásuvce.
Já jsem si celou dobu myslel, že pokud je pc uzemněn, tak se ten potenciál svede do zásuvky a nebude brum.
Tak jak to teda je?