Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Něco jako EP45-UD3R ale od Asusu ?

Četl jsem dost chvály na tu desku od Gigabytu a to nejen tady. Oceňuji hlavně její výdrž a stabilitu ale i to, že ušetřím na pro mě zbytečném druhém slotu pro pci-e grafiku. Asus mě však dostal s tím svým express gate, hrozně rád bych to vazkoušel. Nevíte o něčem takovém ? Může to být i výrazně hůř vybavená deska za menší cenu - mohl bych koupit obě dvě.

Jednu desku s Expres Gate jsem měl nedávno v ruce. Nainstaloval, vyzkoušel a odinstaloval. Žádných slibovaných 5sec se nekonalo, je tam jakýsi Linuxový bastl s příšernou grafikou, navíc se to nějak pere s diskem, ASUS kvůli tomu už třikrát měnil BIOS.

BIOS 0601

1. Fix system may halt when the partition/drive on which Express Gate is located is compressed.
2. Fix system may halt when there is a folder name longer than 9 characters on the same partition/drive on which Express Gate is installed.

Viděl jsi to někdy v akci ? Mě se to nelíbí je to taková věc na vyzkoušení a zapomenutí. Navíc původně to mělo být hardwarově nezávislé uložené v čipu na desce a teď je z toho čistě sw záležitost uložená na hdd. Navíc si to nijak neupravíš podle svého.

Jestli jsem to přečetl dobře, tak u dražšších desek i45 je tam nějaky ssd přímo na desce, u těch levnějších i43 to skutečně sw záležitost je a s tím ukládáním na hdd už mi to tak zajímavy nepřipadá.
Ale stejně si myslím, že to je takovej zajímavej krůček do budoucnosti.