Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr procesoru

Dobrý den,
Potřebuji si vybrat procesor do mí nový PC sestavy.
Ale nevím kde začít jestli AMD nebo Intel,4 nebo 2 jádra atd.
cena: do těch 5000,- Kč
využití: hry

zbytek sestavy:

Sapphire HD 4870
Corsair DIMM 4096MB DDR II 1066MHz TWIN2X4096-8500C7
Western Digital Caviar SE16 WD6400AAKS - 640GB SATA II
Corsair VX550 550W
Deska: podle procesoru

Asi bych doporučil něco z rodiny Core 2 Duo, ještě upřesni, jaké hry přesně. Pokud i GTA IV, tak je spíše třeba nějaké čtyřjádro, pro ostatní tolik nenažrané hry stačí Intel Core 2 Duo E8400 (na E8500 si to v klídku s chladičem např. Arctic Freezer 7 Pro přetaktuješ, není s tím problém dát 4,5Ghz ;-))

Tož takhle, nejlevnější 4-jádro je AMD Phenom X4 9550, má vyšší spotřebu.
Phenom X4 9850 BE je o pár stovek dražší, ale je odemčený, tak z něho
vymáčkneš slušný výkon. Na hranici 5000 Kč se pohybuje výkonný Phenom II X4 920.
Z Intelů Quad asi nejlíp vychází Core 2 Quad Q8200.