Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení Group Policy v Active directory

Zkusím konkrétní dotaz. Vím, že tady je spousta administrátorů, tak snad padne na úrodnou půdu.:-)

Nějakou dobu se už hrabu v nastavení Group Policy na Server 2003 (ne SBS2003 ani jednotlivé PC).

Zatím jsem vyplodil toto NastaveniXPtest.htm.

Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo vlastní širší definici pro srovnání čeho si dál všímat a čeho ne.

Jedná se o úřad a jde mi především o zjednodušení správy ne prioritně o jen osekání práv uživatelům.

Podrobnosti o síti:
- cílem je usnadnit si práci jako administrátor a zbytečně neomezovat lidi
- úřad o 50 lidech, všechno kancelářské počítače. Cca 1/3 XP Prof, zbytek w2k a 5ks W98SE. Mimo klasické PC nějaké notebooky, které se ale připojují do sítě jen občas a to především kvůli aktualizaci antiviru a výměny dat.
- doména je součástí nadřízené domény (lesa) a je chráněná celkem silným firewallem. Řeším pouze vlastní doménu, ne celý les.
- uživaleté jsou momentálně pro politiku rozděleni do 2 skupin pro w2k a XP. Každá má svou vlastní politiku, která má ale jen dílčí změny podle použitého operačního systému.
- SUS je pro authorized users, instalace Office a dalších programů s msi je řešena na počítač ne na uživatele
- zbytek programů bez msi se instaluje v "ruční dávce" a instalace se dokončuje po přihlášení uživatele pod jeho účtem - zejména Outlook + zástupci na sdílené programy na plochu
- logon scripty řeší pouze připojování sdílených adresářů na serveru podle přidělených práv

Nevím ještě co byl mohl dál dodat. Když bude třeba, doplním.