Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sekání a brždění

prosím potřeboval bych pomoc.už je to dávno co se začalo pc zasekávat tak že se nedalo nic jiného dělat než natvrdo restartovat.tak jsem rozdělal PC a přišel na to že jsou špatná ložiska u větráčku chipsetu.tak jsem koupil pasivní chladič s tím že jsem se poradil a bylo my řečeno že by měl v klidu chipset uchladit.jenže po výměně se stejně PC zadrhávalo.tak jsem různě přeměřoval teploty ale nic se nepřehřívalo.tak jsem se zaměřil na disk který byl špatný.po změření bylo zjištěno,že ze 160GB disku je špatný jen konec dat,takže byl zmenšen na 140GB.
jenže opět nic zasekaávaní opět přetrvávalo.byla i kontrola všch možných hardwarů ale neustále se PC zasekávalo.no a teď před týdnem se PC začolo neuvěřitelně brzdit takže se na něm nedá skoro nic dělat.tak mě napadlo změřit paměť RAM tak jsem zjistil že při procesech kdy se PC brzdí byla využita paměť RAM asi na 97%.takže nevím čím to může být,díky za odpovědi.

ano vypínám toho co nejvíce a pravidelně používam Free Window Registry Repair.
jenze problémem je že amd duron nepovoluje čtení teploty z jádra takže to valstně ve všech měřících programech nic nenaměřilo teplota byla neustále stejná.

ale ne o můj počítač se stará bratr který je na SŠ informačních technologií a neustále provádí údržbu pc např.odstranění spywaru,optimalizace systému,defragmentace disku,scandisk,vyčištění disku a mnoho dalších věcí,mám na počítači Eset smart security.a počítač už funguje bez problémů 5 let.
takže tím to asi nebude.mám teprv dva měsíce starý windows protože byl přeinstalováván.takže prosím o nějakou radu která my pomůže.

SŠ informačních technologií není zárukou toho, že tomu bratr opravdu rozumí.
Podívej se na ty kondenzátory, chladiče si ošahej ručně a nespolíhej se na nějakej meřící SW. Taky si můžeš udělat test pamětí.
A když už máš dva měsíce starý wokna, tedy zřejmě po reinstalaci, dostaly windows drivery k základní desce?

ano byly nainstalovány drivery k základní desce.když jsem sáhl na CPU tak bylo vlažné.kontroloval jsem všchny kondenzátory a jsou v pohodě.mám jeden tip,ale neím jestli by to mohla být příčinna.mám na základní desce grafiku která má jak pasivní tak aktivní chladič,jenže se docela zahřívá ale tím to není protože tam byla i jiná grafika a přesto se to sekalo.ale jde o to že nad tou grafikou je pasivní chladič chipsetu.a ona grafika ho docela ohřívá.jenže to brždění nemůže být systémem protože on se i pomalej spouští celý počítač.

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Koblížek>tasklist

Název procesu PID Název relace Číslo re Využití pamě
========================= ====== ================ ======== ============
System Idle Process 0 Console 0 16 kB
System 4 Console 0 44 kB
smss.exe 888 Console 0 48 kB
csrss.exe 1092 Console 0 2 436 kB winlogon.exe 1212 Console 0 3 156 kB services.exe 1260 Console 0 1 316 kB lsass.exe 1272 Console 0 1 352 kB ati2evxx.exe 1440 Console 0 104 kB svchost.exe 1452 Console 0 1 584 kB svchost.exe 1668 Console 0 1 360 kB svchost.exe 1808 Console 0 18 500 kB ati2evxx.exe 1856 Console 0 572 kB svchost.exe 1924 Console 0 1 128 kB svchost.exe 256 Console 0 212 kB spoolsv.exe 400 Console 0 680 kB DevSvc.exe 1052 Console 0 280 kB ekrn.exe 1084 Console 0 16 088 kB oodag.exe 1512 Console 0 10 208 kB explorer.exe 1552 Console 0 8 944 kB svchost.exe 1764 Console 0 124 kB ULCDRSvr.exe 276 Console 0 52 kB egui.exe 776 Console 0 1 856 kB mixer.exe 724 Console 0 444 kB regx32.exe 784 Console 0 296 kB CLI.exe 824 Console 0 6 720 kB ctfmon.exe 1828 Console 0 524 kB NMBgMonitor.exe 2128 Console 0 1 756 kB alg.exe 2980 Console 0 140 kB CLI.exe 3840 Console 0 4 044 kB CLI.exe 3868 Console 0 5 024 kB opera.exe 3000 Console 0 24 200 kB Memmax.exe 1652 Console 0 1 456 kB wmiprvse.exe 2208 Console 0 6 248 kB cmd.exe 3660 Console 0 3 000 kB tasklist.exe 2520 Console 0 4 780 kB

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Koblížek>svc
svc není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
spustitelného programu nebo dávkového souboru.

C:\Documents and Settings\Koblížek>tasklist/svc

Název procesu PID Služby
========================= ====== =============================================
System Idle Process 0 Není k dispozici
System 4 Není k dispozici
smss.exe 888 Není k dispozici
csrss.exe 1092 Není k dispozici
winlogon.exe 1212 Není k dispozici
services.exe 1260 Eventlog, PlugPlay
lsass.exe 1272 PolicyAgent, ProtectedStorage, SamSs
ati2evxx.exe 1440 Ati HotKey Poller
svchost.exe 1452 DcomLaunch, TermService
svchost.exe 1668 RpcSs
svchost.exe 1808 AudioSrv, Browser, CryptSvc, Dhcp, dmserver,
EventSystem, FastUserSwitchingCompatibility,
helpsvc, lanmanserver, lanmanworkstation,
Netman, Nla, RasMan, Schedule, seclogon,
SENS, SharedAccess, ShellHWDetection,
srservice, TapiSrv, Themes, TrkWks, W32Time,
winmgmt, wscsvc, wuauserv, WZCSVC
ati2evxx.exe 1856 Není k dispozici
svchost.exe 1924 Dnscache
svchost.exe 256 LmHosts, SSDPSRV, WebClient
spoolsv.exe 400 Spooler
DevSvc.exe 1052 Capture Device Service
ekrn.exe 1084 ekrn
oodag.exe 1512 O&O Defrag
explorer.exe 1552 Není k dispozici
svchost.exe 1764 stisvc
ULCDRSvr.exe 276 UleadBurningHelper
egui.exe 776 Není k dispozici
mixer.exe 724 Není k dispozici
regx32.exe 784 Není k dispozici
CLI.exe 824 Není k dispozici
ctfmon.exe 1828 Není k dispozici
NMBgMonitor.exe 2128 Není k dispozici
alg.exe 2980 ALG
CLI.exe 3840 Není k dispozici
CLI.exe 3868 Není k dispozici
opera.exe 3000 Není k dispozici
Memmax.exe 1652 Není k dispozici
cmd.exe 4020 Není k dispozici
tasklist.exe 3220 Není k dispozici
wmiprvse.exe 3312 Není k dispozici

nerův NMBgMonitor.exe pošli do pr###!
ULCDRSvr.exe ... UleadBurningHelper - máš nainstalované dvě vypalovátka? a obě se perou o přístup k vypalovačce?
CLI.exe aneb ATI Catalyst Control Center - proč je to tam 3x? a musí to vůbec být spuštěno?
Memmax.exe ... je co? kup si ramku a neblbni s nesmyslama.
vidím že jsi trvalý defragmentátor na pozadí - oodag.exe ... O&O Defrag, ale pak bych se přestával divit poklesu výkonu.
winmgmt, wuauserv ... já některé věci prostě nesnáším
egui.exe, ekrn.exe ... kdybys nelezl na net jako admin, nemusel bys utrácet za zdržující antivir.

pozn.: kdybys ten výpis vložil mezi tagy "code" (6.ikona), mnohem líp by se na to koukalo.