Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Office 2007 - spustenie Wordu trvá cca 3 minúty

Zdravím odborníkov na Office, po mnohých inštaláciách WIN i Office som narazil na problém, s ktorým som sa nestretol ani na starých Pentiách - nový PC (Intel dual core, RAM 1 GB) s predinštalovaným WIN XP Home a balíkom Office 2007, zakúpená MLK licencia na Office Basic 2007 (Word, Excel, Outlook), zakúpený aj záložný disk na prípadnú preinštaláciu Office. Spustenie Wordu trvá cca 3 minúty, pritom Excel sa spustí za 1 - 2 sekundy. Nepomohlo ani použitie diagnostických nástrojov v balíku Office, ani odinštalovanie a znovunainštalovanie balíka pomocou "záložného disku" od Microsoftu. Spustenie trvá dlho aj pri otváraní jestvujúceho dokumentu, aj pri priamom spustení winword exe. PC je čistý (kontrola NOD, Spybot, Superantispyware). Budem vďačný za akúkoľvek radu, lebo radšej by som sa chcel vyhnúť preinštalovaniu celého WIN, Office a ostatného softvéru. Ivan

Rezidentne beží len NOD, skúšal som aj s vypnutým NODom, nepomohlo...divné je, že Excel sa spustí bleskovo, aj načítanie veľkých excelovských súborov prebehne v pohode. Word - keď konečne nabehne - potom už otvára súbory bez problémov, aj súbory veľké niekoľko desiatok MB.

uživatelské domovské adresáře bývají ve firmě často přednastavené na síťový disk. programy office si toto nastavení s chutí osvojí, a pak se při startu chovají zrůdně - viz tento dotaz.
pohledej kde to má tvůj wow2007 přednastavené, a všechny cesty pro dokumenty, šablony, vkládané obrázky ... si změň na lokální disk.

Dík za linky, vyskúšam všetky rady, len k tomu P.S. - 1 GB isteže nie je mnoho, ale po skúsenostiach s vplyvom RAM na beh Office 2007 (to bol prvý nápad, či náhodou "nový" Office nie je náramne žravý na pamäť) - odskúšané na AMD Athlon 2000+ s 512 MB RAM - Word nabehol za pár sekúnd - vylučujem vplyv veľkosti RAM na spomínamý problém. Ivan.K