Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké PDA? Výběr ze 2 kandidátů

Zdravím.
Nastal čas kdy bych měl provést upgrade svého PDA. Prozatím váhám mezi těmito kousky:
HTC Touch Pro (Raphael)
a
Sony Ericsson XPERIA X1 (také od HTC)
Oba komunikátory jsou srovnatelně nabity výkřiky techniky. Hlavně mi vyhovuje vysouvací klávesnice, od svého Eten-a M700 se jí nemíním vzdát. Paměťově jsou také naprosto srovnatelné, výkon procesoru podle recenzí prý dostatečný...
Zatím jsem lehce přesvědčen o nákupu Touch Pro z důvodu pětiřadé klávesnice a větších tlačítek, X1 má prý i nižší výdrž na baterie. :?:

Máte někdo osobní zkušenosti, doporučení?

Díky

Já mám osobní zkušenost tuto.
Když jsem měl Palm, vůbec mi nešlo psát stylusem a vše jsem psal na klávesničce.

[http://tbn1.google.com/images?q=tbn:OW-1FWSh24cyXM :http://www.hal-pc.org/journal/2004/04_march/graph ics/TungC.jpg]

Hlavně kvůli oné klávesnici jsem si pořídil další PDA "s", ale tam mám OS Windows Mobile

[http://tbn1.google.com/images?q=tbn:bjE1CGwgmOqu8M :http://www.welectronics.com/gsm/hp/HP-HW6915.jpg]

A jestli jsem za 2 roky napsal na klávesnici víc něž dvacet znaků, tak je to moc.
Píšu výhradně stylusem a točí mě čtvercový displej. "Kdybych to býval věděl, býval bych..."

Z toho mi vychází, že další PDA bude bez klávesnice, s Windows Mobile a pořádným displejem.
Jinak BT a Wi-Fi jsem za dva roky použil také sporadicky. GPS často.

O tvé slabosti pro Palm jsem věděl ;-).
Já dost SMSkuji, pořizuji poznámky apod. a je pro mě rychlejší než tahat stylus, vyšoupnout klávesnici. Jde ale asi jen o zvyk, stylusem se mi na mrňavý písmenka špatně trefuje.
Nejčastěji používám GPS, wifi nárazově (dovolená, vandr), modrozub jsem byl nucen znecchuceně použít asi 2-3x.

je tam ale i rozpoznávání psacího písma

Jinak než grafiti téměř nepíšu. Vyklovávat to na oné zobrazené klávesničce je děs (a je jedno kde). :-) Chce se to naučit ona písmenka "jedním tahem", je tam i helpík jak se co píše a jde to docela rychle. Stačí tak 2-3 strany A4 (milion displejů) a už to člověk docela umí. :-)

Brát v úvahu nejdůležitější kritéria:
1) velikost displeje
2) rozlišení displeje
3) výkon procesoru
4) existenci HW grafického akcelerátoru

Takhle jsem s DELL Aximem X51v docela dlouho vydržel...

A znovu bych se na Tvém místě zamyslel nad požadavkem na tu HW klávesnici. Pořád mám pocit, že se její význam na mobilních zařízeních přeceňuje. Možná bys sis měl vyzkoušet nové SW klávesnice typu PenReader či ZoomBoard, kde už se dá psát na obrazovku jenom prsty.

Ale víte jak to vypadá profesionálně a jak na vysouvací klávesnici letí holky? ;-)

Souhlas, pouzivam Resco keyboard a pisu na nem zcela bezproblemu prsty, stylus pouzivam jen na kalibraci displeje... Jinak mam uz treti PDA a konecne to vypada na dlouhou spokojenost, maly lehky, rychly se vsim co jde, proste HTC Jade (pred nim Cruise a Diamon)

Takže k výdrži.
Jednoho dne jsem vyndal Xperii ve 23 hodin z nabíječky. Během dalšího dne jsem celkem cca 3,5 hodiny čuměl na internet přes EDGE, cca půl hodiny jsemsi hrál s navigací + Google Maps, přibližně 20 minut telefon. Zhruba 2 hodiny běžel na plný výkon Chess Genius. Kolem půlnoci dalšího dne jsem byl na třiceti procentech.
Když neustále nečumím na net, pak jsem za jeden den na zhruba 50 procentech.

TADY se o výdrži diskutuje víc.
Dnes jsem konečně rozjel pořádně kompletní zadávání českých znaků z klávesnice. T-Mobile mi tvrdí, že tím prej ztrácím záruku, neb jsem editoval registr. To mi připadá jako blbost, pokračuju s nimi v komunikaci mejlem, operátorka na zákaznické lince patrně netušila, o čem je řeč...

T-Mobile mi tvrdí, že tím prej ztrácím záruku, neb jsem editoval registr. To mi připadá jako blbost, pokračuju s nimi v komunikaci mejlem, operátorka na zákaznické lince patrně netušila, o čem je řeč...

Operátoři T-mobile je kapitola sama pro sebe. Pokud by jim vadila editace registru, stačí přece studený restart a je po starostech. Stejně, pokud to jde, posílám zařízení do opravy (zatím 2x) čisté po resetu.

Takže nakonec jsme se s T-Mobilem dohodli, že editace registru je samozřejmě "beztrestná", čili když jsem teď Xperii naučil psát česky (Windows Mobile zůstal anglicky), tak je to vše samozřejmě košer, jak jsem již předevčírem správně předpokládal. (Důkazem budiž tento příspěvek, který buším na Xperii.) Flešnutí ROM, která vyšla 7. března oficiálně od Sony Ericssonu jest taktéž v klidu.

no ja mam asi pol roka HTC touch PRO.Je to uzasny telefon.Len poviem ti to uprimne jou?:D ak chces pozerat filmy zober xperiu.Lebo HTC ma s tymto nejaky problem kym otoci displey pri videu xperia to spravi 2X.Ak rad surfujes zober HTC lebo ta jeho opera a ovladanie je na nezaplatenie.HTc je aj krajsi.Aj menu ma ovela krajsie.Xperia je sviznejsia lebo nema tak graficky narocne hlavne menu.Ak ho vypnes na htccku je to ok:P ale preco vypinat:P proste toto som riesil aj ja vyhral touch pro.Koli jemnosti displeja a vyzazi.Ak by som si mal vybrat teraz vezmem bez klavesnice.JE takmer o 40%lacnejsi.A este si sa pytal na baterku.Vydrzi aj dva tri dni pri obacnom surfovani castom telefonovani.Ak si na youtube alebo pouzivas GPS tak max jeden den:P